Square Enix tarafından dağıtılan ve serinin her oyunu büyük ilgi gören Tomb Raider oyunun son versiyonu olan, Rise of the Tomb Raider oyunu dikkat çekici efektlerle gelecek gibi görünüyor.

Geliştirici firma tarafından oyun için büyük bir hazırlık yapıldı. Öyle ki, firma yetkilileri ülkemizin de aralarında bulunduğu birçok ülkeyi gezerek oyunun geçmesini düşündüğü mekanları inceleme altına aldı. Böylece oyunda ülkemizden önemli yerlerin bulunması da kesinleşmiş oldu.

Ülkemizde İncelenen Yerler!

Crystal Dynamics firması tarafından geliştirilen Rise of the Tomb Raider oyunu için Anadolu topraklarındaki kültürel etkileşim kullanıldı. Oyunda yer alacak efsanevi kayıp şehir Kietzh için ülkemizden de çeşitli mekanlar değerlendirilmiş durumda.

tombb

Rise of the Tomb Raider oyunu için ülkemizden İstanbul, Kapadokya, Efes gibi birçok turistik yerler fotoğraflanmış durumda. Geliştiriciler özellikle İstanbul’da yer alan Ayasofya Müzesi için özel bir araştırmada bulundular. Oyunun içindeki bazı görseller dikkate alındığında Ayasofya‘dan ilham alınarak tasarlanan mekanın olduğunu göreceksiniz.

Rise of the Tomb Raider oyununda Efes Antik Kent‘i de görmeniz mümkün olacaktır. Geliştiriciler tarafından bu tarihi antik kent, oyuna başarıyla aktarılmış durumda. Efes Antik Kent‘in görünümüne oldukça benzeyen bir bölgenin oyunun zorlu bölgelerinden biri olduğu görülmektedir.

Rise of the Tomb Raider oyununun geliştirici ekibinin başında bulunan Brain Horton geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, “Oyuncuları fantastik bir yolculuğa çıkarmak istedik. Bu nedenle normal hayatlarında gidemeyecekleri gerçek mekanlara oyunda yer verdik. Bu nedenle dünya üzerinde yer alan bir çok tarihi ve efsanevi bölgeden ilham aldık. Bu efsaneleri tekrar canlandırmak için bu mekanları kullandık” dedi.

tombbb

Oyunun en önemli özelliklerinden biri olarak gösterilen mekan seçimi konusunda, ülkemizin yanı sıra birçok önemli ülkeden tarihi bölgelere yer verildiği görülmektedir.

Rise of the Tomb Raider Çıkış Tarihi!

Oyunseverler tarafından büyük bir merakla beklenen Rise of the Tomb Raider oyunu, 10 Kasım 2015 tarihinde Xbox 360 ve Xbox One için raflardaki yerini alacak. Oyunu PC ya da PlayStation 4‘te oynamak isteyenler ise maalesef Mart 2016 tarihine kadar beklemek zorunda kalacaklar.

Bakalım oyun beklentileri karşılayabilecek ve satış rakamlarında başarı elde edebilecek mi?

Bir önceki yazımız olan Haftanın Mobil Oyunları! başlıklı makalemizde age of sparta, android oyunlar ve en iyi mobil oyunlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.