Depolama dediğimiz zaman ilk akla gelen markalardan birisi ise SanDisk’dir. Özellikle de MicroSD kart ile SSD’leri oldukça popüler olan marka satılma iddiaları ile gündeme gelmiştir. Bloomberg’de yer verilmiş olan iddiaya göre şirket kendine alıcı çıkması durumunda bu ihtimali değerlendirmeye hazırlanmaktadır. Hatta bu konuda bazı görüşmeler şimdiden başlamış durumdadır.
İlk etapta Micron ile Western Digital’in SanDisk’i satın almak için görüşme yaptığı iddia edilmektedir. Fakat satışın gerçekleşmesi için anlaşmanın sağlanması yeterli olmaya bilir. Bellek üretimi konusunda Toshiba ile ortak konumunda yer alan Sandisk’in satışı için Toshiba’dan onay alınması gerekmektedir. Bu durum satışın tamamlanması için gereken süreci uzamaktadır.
Satın alma sürecini Western Digital tarafından değerlendirdiğimiz zaman şirketin sabit disk pazarındaki gücünü arttıracağı söylene bilir. Micron tarafında ise hafıza kartı ile flaş bellek pazarları için önemli bir hamle niteliğindedir. Ancak şimdilik şirketlerin hiçbirisi resmi bir açıklamada bulunmamıştır.

Bir önceki yazımız olan T-Mobile Kullanıcıları Hackerler İle Sorun Yaşıyor başlıklı makalemizde T-Mobile Kullanıcıları Hackerler İle Sorun Yaşıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, 763 views Okunma 16 Eki 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.