Birçoğumuz kullandığımız bilgisayarın yavaşlığından ve karışıklığından yakınmaktayız. Bunun için de farklı yolları ve uygulamaları araştırıyor, kullanmaya çalışıyoruz.Bu uygulamaların başında bilgisayarınızdaki gereksiz dosyaları, internet geçmişini ve çerezleri temizlemeye yarayanlar gelmektedir.

 

Bu uygulamaların en popülerlerinden bir tanesi CCleaner adlı program gelmektedir. Ancak bu kadar popüler olan bir program olmasına rağmen CCleaner’ın aslında bilgisayarlara zarar verdiği iddaa edildi.

 

Microsoft’un yazılım uzmanı olan Gov Maharaj, katıldığı canlı yayın esnasında sorulan bir soru esnasında CCleaner adlı program hakkında ”onu bilgisayarınızdan kaldırmalısınız.” şeklinde bir cümle sarfedince ortalık karıştı.

 

Bu söz birçok kişi tarafından Microsoft’un CCleaner hakkında kötü bir tabloya sahip olduğunu, ancak bunu açıklamaktan çekindikleri şeklinde yorumlandı.

 

Anıl Koldaş

twitter.com/koldasanil

koldasanil@gmail.com

 

Bir önceki yazımız olan Microsoft'tan Bilgisayar Kampanyası! başlıklı makalemizde anıl koldaş yazıları, Microsoft ve microsoft etkinlik hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 1.208 views Okunma 16 Eki 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.