Sosyal medyanın en çok kullanılan paylaşım sitelerinden olan Facebook’un yenilik arayışları devam ediyor. Twitter,İnstagram gibi rakiplerine karşı geride kalmak istemeyen Facebook’un kullanıcılarının profillerinde yaptığı tanıtım değişikliklerinin ardından paylaşılan durumlarla ilgili yeni bir değişiklik yapmaya hazırlanıyor.

 

Kullanıcıların yaptığı paylaşımlar konusunda uzun süre önce ”Beğen” butonu getiren Facebook, artık bu beğeninin derecesini arttırma imkanı tanıyor. Nasıl mı ? Şöyle…

 

Facebook ‘beğen’ noktasının hemen üzerine emoji koymaya hazırlanıyor. Mesajlaşma konusunda emoji denilen surat ifadelerini kullanan birçok insanın Facebook’tan bu tür bir değişikliği beklediği konuşuluyordu.

 

Yani artık durumları beğenirken surat ifadesi kullanma şansına sahip olacağız. Bu şekilde beğenilerin derecesi de anlaşılıyor olacak.

 

Facebook’un ilerleyen zamanlarda durum paylaşımlarının geneli ile ilgili değişiklikler de planladığı konuşuluyor.

 

Anıl Koldaş

twitter.com/koldasanil

koldasanil@gmail.com

Bir önceki yazımız olan Tüm İnterneti Sığdırmaya Kalkarsak Kaç Adet CD Gerekir? başlıklı makalemizde Tüm İnterneti Sığdırmaya Kalkarsak Kaç Adet CD Gerekir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 1.019 views Okunma 08 Eki 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.