Apple’dan iPhone kullanıcılarına kötü bir haber geldi.Güncellemeleri arka arkaya piyasaya süren şirket kullanıcılarına tanıdığı bir hakkı sona erdirme kararı aldı.

 

iOS 9’un piyasaya çıkmasıyla iOS’un 8.41’den bu sürüme geçenlere, ”beğenmeme” durumu oluştuğunda eski sürüme dönüş hakkı veriliyordu. Yani iOS 8.41 kullanırken, iOS 9’a yükseltme yaptığınızda ; bu sürümü beğenmeyip yeniden 8.41 sürümüne dönebiliyordunuz.

 

Ancak downgrading prosedürü denilen bu hak, Apple tarafından sona erdirildi.iOS’un 9.0.2 sürümünün çıkmasıyla birlikte bu prosedürün sona erdiği Apple tarafından açıklandı. Bu durum iOS 9.0 içinde geçerli durumda. Yani iOS 9.0.2 yüklediyseniz 9.0 dahil herhangi bir sürüme geri dönmeniz artık mümkün olmayacak.

 

Özellikle kilit ekranında yaşanan problemi ortadan kaldırdığı bilinen iOS 9.0.2’ye bu denli güvenilmesinin sonucunun ne olacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.

 

 

Anıl Koldaş

twitter.com/koldasanil

koldasanil@gmail.com

Bir önceki yazımız olan iOS 9.1'in 4.Betası Çıktı! başlıklı makalemizde anıl koldaş yazıları, apple ve iOS 9-1 Beta 4 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,,, 1.243 views Okunma 07 Eki 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.