Akıllı telefon piyasasının önde gelen firmalarından olan Samsung, yatırımlarına devam ediyor. Özellikle giriş ve orta seviye telefonların üzerinde yoğunlaşan Samsung, bu seviyelerdeki modellerini çıkarmayı sürdürüyor.

Samsung son olarak Galaxy O5 modelinin tanıtımını yaptı. Giriş seviyesinde özelliklerle satışa sunulan cihaz, uygun fiyatlı ve fazla özellik aramayan kullanıcılara hitap edecek gibi görünüyor.

Samsung Galaxy O5 Özellikleri!

Samsung Galaxy serisinin giriş modellerine “O” serisi ismini verdi. Bu serinin en son modeli olan Galaxy O5 ile ilgili son bilgiler GFXBench‘te ortaya çıktı.

Samsung Galaxy O5 modeli 5 inç büyüklüğünde ve 720×1280 piksele sahip bir ekranla gelecek. Cihaz gücünü Exynos 3475 işlemcisinden alacak. Cihaz, 4 çekirdekli 1.3 GHz hızında CPU ile birlikte satışa çıkarılacak. Cihazın grafik işlem birimi ise, Mali-T7200 GPU olacak.

samsungg

Samsung Galaxy O5, 1 GB RAM ve 8 GB dahili depolama imkanı sunacak. Cihazın arka kamerası 8 MP, ön kamerası ise 5 MP çözünürlüğe sahip olacak. Özellikle selfie çekimleri net olacak gibi görünüyor. Ayrıca cihazın arka kamerası ile birlikte Full HD video çekimi yapılabilecek. Cihaz, Android 5.1.1 Lollipop işletim sistemiyle birlikte çıkacak.

Bugün çeşitli görselleri sızdırılan cihazın özellikleri göz önüne alındığında uygun bir fiyat etiketiyle satışa sunulması bekleniyor. Özellikle giriş ve orta seviyeye ayrı bir önem veren ve model sayısını oldukça arttıran Samsung’un bu politikası olumlu sonuç veriyor. Firma, satış rakamlarında ön plana çıkmaya devam ediyor.

Samsun Galaxy O5‘in bu ay içerisinde resmen tanıtılması bekleniyor. Cihazın satışının ise, muhtemelen Kasım ayını bulması bekleniyor. Bakalım cihazın satış rakamı nasıl olacak ve beklenen ilgiyle karşılanacak mı? Metal kasaya sahip olması beklenen Samsung Galaxy O5 firmanın bundan sonra çıkaracağı giriş seviye telefonları hakkında da önemli bilgiler veriyor.

 

Bir önceki yazımız olan HTC One E9s Tanıtıldı! başlıklı makalemizde akıllı telfon, htc ve htc one e9s hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.