İspanyol doktorlar ve Avusturyalı mühendisler el ele vererek kanser hastası adamın hayatını 3d yazıcı sayesinde kurtardılar.Detaylar haberimizde…

2245536-titanyum_00013

 

 

 

 

 

 

 

 

Günümüz çağında karşınıza her gün yeni bir teknolojik haberle çıktığımızın farkındasınızdır.Bugün bunlara bir yenisini daha ekliyoruz. 3d yazıcı teknolojisini hepiniz duymuşsunuzdur bir zamanlar çok popülerdi fakat şimdilik üst raflara kaldırıldı.
Fakat Avusturya da bir kanser hastasının hayatının kurtarılmasını sağlayan 3d yazıcılar bir kez daha aslınca insan yaşamı için önemli olduklarını ispatladı.

3d Yazıcıdan yeni göğüs kafesi yaptılar…

İspanyol doktorlar kanser tedavisi için gelen hastanın tedavisini yaparken kanserin göğüs kafesine kadar yayıldığını fark edince mecbur kanserin yayıldığı kısmı da almak zorunda kaldı.Göğüs kafesi alınan hastaya yeniden göğüs kafesi nakli gerektiği için titanyum göğüs kafesi oluşturmayı planladılar.

01-titanyum-gogus-kafesiBu planı hayata geçirmek için ise Avusturyalı mühendislerle ortaklaşa yürütülen çalışma ile kanser hastası adamın tomografisi çekilerek göğüs kafesinin kalıbı çıkarıldı ve 3d teknolojisinden faydalanarak ilk titanyum göğüs kafesini üretildi.

Titanyum göğüs kafesi takılan hastanın sağlık durumu hakkında doktorların yaptığı basın açıklamasında”kanser tedavisi gören hasta şuan için gayet iyi ve iki haftaya kadar taburcu olacak” denildi.

Bir önceki yazımız olan Casper VIA V10 Tanıtıldı! başlıklı makalemizde akıllı telefon pazarı, casper ve casper akıllı telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,, 810 views Okunma 15 Eyl 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.