Microsoft ile yapılan anlaşma gereği, Nokia Android telefonu C1 geliyor. Nokia C1’i 2016 yılında mağazalarda görebileceğiz.

Nokia Android telefonu C1 ile 2016 yılında piyasalara tekrar geri dönecek. Android işletim sistemi ile piyasalara dönüş yapacak olan Nokia’nın yeni cihazının görseli Çin’in sosyal paylaşım sitesi olan Weibo’da ortaya çıktı. Nokia’nın ürün gamında yer alan N1 tablet ile Nokia C1 iyi bir kullanım paralelliği sağlayabilir. Nokia tarafından tasarlanan N1 tabletin üretim lisansı farklı bir firmaya verilmişti. Nokia C1 için de aynı yöntemin izlenmesi bekleniyor.

Nokia Android telefonu C1 teknik özellikleri 8 MP çözünürlüklü ana kamera, 5 inç genişlikli 720p ekran, Intel işlemci, 2 GB RAM, 8 MP çözünürlüklü ana kamera ve 5MP ön kamera olarak belirtiliyor. Teknik özellikler konusunda kesin bilgiler verilmemesine karşılık şuanda akıllı telefon özellikleri ile ilgili bu bilgiler aktarılıyor.

Bir önceki yazımız olan Dünyanın En Küçük Bilgisayarı başlıklı makalemizde Dünyanın en küçük bilgisayarı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: 874 views Okunma 06 Eyl 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.