Teknoloji dünyasının devlerinden olan Philips, projeksiyon teknolojisini kullandığı Philips Ambilux TV ile IFA 2015 fuarında en ilginç teknolojilerinden birinin tanıtımını gerçekleştirdi. Fuarın en çok beğeni alan cihazlarından biri olan Philips AmbiLux TV tanıtıldı.

Philips’in projeksiyon özelliği taşıyan televizyonu olan Philips AmbiLux TV, TV izleme ve müzik dinleme alışkanlıklarını bağımlılık aşamasına taşımaya aday gibi görünen cihazlarından birisi. Cihazda kavisli ekran teknolojisinin dışında aynı zamanda 4K çözünürlük özelliği var.

Philips AmbiLux TV de LED ışıkları yerine 9 tane pico projektör kullanılıyor. Bu projektörler görüntülerin sadece ekranda kalmasını önleyerek bütün alana yayılmasını sağlıyor. Kullanılan bu projektörler aynı zamanda müzik dinlerken tempoya göre farklı görüntüler ve ışık efektleri sağlıyor.

Birçok özelliği olan televizyon 4 çekirdekli işlemciye sahip. 65 inç ekran genişliği var. Philips AmbiLux TV, projeksiyon özelliği ile görüntülerin gerçeklik hissini yansıtıyor. Swipe Pad, QWERTY klavye ve ses tanıma özelliği olan televizyon 2016 yılında satışa sunulacak. Henüz fiyat konusunda bilgi verilmeyen televizyon, teknoloji meraklıları için oldukça keyifli zamanlar konusunda iddialı.

 

Bir önceki yazımız olan IFA 2015 Fuarında Asus Zen AiO S Tanıtıldı başlıklı makalemizde Asus Zen AiO S hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: 938 views Okunma 04 Eyl 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.