Tüm dünyada ilgiyle izlenen Mad Max filmlerinden uyarlanan Mad Max oyunu 4 Eylül 2015 itibariyle raflardaki yerini alacak. Avalanche Studios tarafından geliştirilen ve Warner Bros Interactive tarafından yayımlanan oyuna büyük bir ilgi gösteriliyor.

madmaxxx

 

İlk İnceleme Puanları Çelişkili Oldu!

Mad Max piyasaya çıkmadan önce çeşitli otoriteler tarafından denendi ve puanları açıklandı. Oyunu inceleyen otoritelerin 10 üzerinden verdikleri puanlar şu şekilde oldu:

Gamespot: 6

Polygon: 5

Game Informer: 7.5

GamesRadar: 4/5

IGN: 8.4

Verilen puanlarda büyük farklılıklar göze çarparken bazı otoriteler oyunun hikaye bütünlüğü sunamamasını eleştirirken, bazı otoriteler ise oyunun görsellik bakımından yüksek puanı hak ettiği görüşünde.

Oyunun İçeriği!

Oyunda hikaye kısmına göz attığımızda, oyunun başında Max’ten Intercaptor çalınıyor. Intercaptor gidince savunmasız kalıyor ve Chombucket isimli araba tamircisiyle tanışıyorlar. Bu ikili bir araç geliştirerek Westeland‘a doğru yola çıkıyorlar.

Oyunun hikayesi filmden bağımsız ve kendine özel bir şekilde ilerliyor. Oyunun ucu açık, yani, oyuncular ne kadar ve nasıl oynarlarsa öyle bir oyun olacak gibi görünüyor.

madmaxx

 

Kıyasıya Araç Dövüşleri

Oyunda en dikkat çekecek olan ayrıntının ise, araç dövüşleri olduğu belirtiliyor. Oyunda özellikle araç konusuna dikkat eden yapımcılar, bu konuyla ilgili önemli yeniliklere imza atmışlar.

Oyuncular kendi geliştirecekleri araçlarla macera dolu yolculuklarında rakiplerini alt etmeye çalışacaklar. Yani, oyuncular rakip araçları ezebiliyor ya da geliştirdikleri özelliklerle rakip araçları patlatabiliyorlar.

Tüm Platformlarda Çıkacak

Mad Max oyununun en önemli yanlarından biri de tüm yeni ve eski oyun konsolları ve PC için çıkacak olması. PS4, PS3, Xbox One, Xbox 360, PC sahipleri bu oyunu doyasıya oynayabilme imkanı elde edecekler.

Mad Max oyunu yeni nesil konsollar olan PS4 ve Xbox One‘da 1080p çözünürlükte oynanabilecek. Bu da müthiş bir görsellik ve ses efekti anlamına geliyor. Firma tarafından yapılan açıklamaya göre PS4 platformu için bazı özel içerikler ve özellikler sunulacak.

Oyunun Fiyatı

Mad Max, Amazon üzerinden 60 $ fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Birçok ekstra özellik ile gelecek olan oyun, tam bir görsel şölen sunacak. Macera dolu bir yolculuk yapmak ve rakiplerinizi alt etmek için Mad Max deneyimine katılmanızı öneriyoruz.

Bir önceki yazımız olan Metal Gear Solid V: The Phantom Pain Çıktı! başlıklı makalemizde metal gear oyun bilgileri, metal gear solid ve metal gear solid v: the phantom pain hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.