Windows 10’lu Samsung Tablet Geliyor

Samsung’un tekrardan Windows işletim sistemli tabletler üretmeye başlayacağı dedikoduları yayıldı. Gelen bilgilere göre Samsung, bu yılın sonlarında yani Ekim-Aralık arasında 12 inçlik bir Windows 10 tabletini piyasaya sürecek.

Samsung, daha önce Ativ markası altında birkaç adet Windows’lu tableti piyasaya çıkarmıştı. Galaxy markasını Android ile özdeşleştiren şirket, Windows’lu cihazları için Ativ markasını tercih etmiş ancak uzun süredir bu marka için yeni ürün çıkarmamıştı.

Samsung, Windows 10’lu tableti piyasaya çıkaracak

Gelen bilgiler ışığında Samsung, yeniden Windows’lu cihazlar üretmeye başlayacak. Başlangıç olarak şirketin bu yılın son çeyreğinde 12 inç ekrana sahip Windows 10’lu bir tableti küresel pazarda satışa sunacağıd iddia edildi.

Cihazın özelliklerinden bazıları gün yüzüne çıktı; Süper AMOLED ekran, 14 nm Intel Core M işlemcisi  ve ayrıca 4 gigabayt RAM belleği olacağı söylendi. Bunun yanında tabletin S-Pen ile birlikte geleceği, 6.2 mm kalınlığa ve 600 gram ağırlığa sahip olacağı sızdırılan bilgiler arasında.

Süper AMOLED ekrana sahip olacağı konuşulan Windows 10’lu tabletin ekran çözünürlüğüne ait bir bilgi henüz gelmedi. Büyük ihtimalle yüksek bir çözünürlük ile gelecek olan bu tabletin ekranı, 2,560×1,600 veya 3,840×2,400 piksel çözünürlüğünde olması bekleniyor.

Samsung imzasına dahil bu Windows 10’lu  tableti görmek güzel olacaktır fakat gelen bilgilerin henüz söylenti aşamasında olduğu için kesin diyemiyoruz. Eğer Samsung gerçekten böyle bir cihazın üretimine başlayacaksa yakında cihazla ilgili sızıntılar gelmeye başlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan İşte Android Blackberry Venice başlıklı makalemizde Android Venice, Blackberry android ve Blackberry Venice hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 1.465 views Okunma 21 Ağu 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.