Google Plus, bilindiği gibi Google’ın 2011 yılında sosyal medya alanında Facebook’a karşı ortaya çıkardığı bir sosyal paylaşım platformudur. Google’ın, kullanılmaya başlandığı günden beri Gmail ve Youtube hesabı açanları G+ profili açmak için zorlamasının Google Plus’a yarardan çok zarar getirdiği birçok uzman tarafından sıkça ifade edilmiştir.

Google Plus’ın gerek iyi gidişata sahip olmaması gerekse de sürekli olarak gelen kullanıcı şikâyet iletileri, Google’ı bu konuda harekete geçirdi. Google’ın bu departmanıyla ilgili yöneticilerinden Bradley Horowitz’in de bir blog üzerinden bu konuyla ilgili olarak her Google kullanıcısının G+ profili açmasının saçma olduğunu ifade etmesi, birçok kişinin aklına “Google Kapanıyor mu? Sorusunu getirdi.

Google kapanıyor mu? Sorusunun yanıtını kısa sürede vermek zor. Ancak yapılan son değişikliklerle bundan sonra Gmail ya da Youtube hesabı açan bir kişiye G+ profili zorunluluğunun kalkması, Google Plus’ın bundan böyle tek başına kalacağının da açık göstergesidir. Arkasında Google desteği varken bile Facebook ile rekabet edememiş olan Google Plus’ın, son açıklamalardan sonra kalan ömrünün çokta uzun olmadığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Bir önceki yazımız olan 500 mAh Bataryalı Telefon Satışa Sunuldu! başlıklı makalemizde 500 mAh bataryalı telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,, 1.649 views Okunma 07 Ağu 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.