Samsung Tizen İşletim Sistemi
Günümüzde kullanılan işletim sistemleri gerek telefon gerek bilgisayar kullanıcılar adına büyük bir yapı marketidir aslında. Standart bir kullanıcı için pek önem arz etmese de bu işin incelikleri ile uğraşan ve ya kendine bu bölüme adamış insanlar için büyük dikkat isteyen konulardan biri de özel işletim sistemi ve güvenilirliğidir.
Tizen adıyla anılan fakat pek kulak aşinalığı bulunmayan işletim sistemi tamamen Samsung’un kendi yapımı bir sistemdir. Bu güne kadarda duyulmamasının ana 2 sebeplerinden biri uzun dönem üzerinde çalışılmasına rağmen hakkında hiçbir bilgi sızdırılmaması, diğer bir sebepte Asya kıtası dışında pek kullanılmamasıdır. Son zamanlarda dikkat çekmeye başlaması ile ilk ciddi çıkışını Mısır’da yapması beklenmektedir.
Yeni telefonunu ilk olarak Avrupa ve Kuzey Amerika’da piyasaya sürmeyi planlayan Samsung, Samsung Z3’te Tizen işletim sistemini kullanarak pazarda hareketliliği oluşturmayı hedeflemektedir. Bir diğer konuda Samsung’un ne kadar ileriye gidip amiral gemisi modelleri Galaxy’de de aynı işletim sistemini kullanıp kullanmayacağıdır.
Galaxy Tab S2’nin basın konferansında konuşan Samsung Mısır IT ve Mobil Ürün Müdürü Raafat Khalil, Mısır’da Tizen işletim sistemine sahip ilk cihaz önümüzdeki yıl piyasada olacağını belirtirken cihaz hakkında çok fazla detay vermekten kaçındı.
Mısır pazarına sürülecek olan telefonun Z1 olduğu söylemler arasına yayılsa da Hindistan, Bangladeş gibi ülkelerde de Z3’ün sürümünün ardından Mısırda da piyasaya sürüleceği söylenmektedir.

Bir önceki yazımız olan Windows 10 Bomba Gibi Geliyor başlıklı makalemizde windows 10 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: 1.141 views Okunma 04 Ağu 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.