Android M Yeni Bir Güncelleme Aldı

Google teknoloji şirketi, test aşaması devam eden Android M için yeni bir güncelleme yayınladı. Android M sürümünün Final versiyonunun yayınlanmasına çok az kaldı. Yakında Android M yayınlanabilir. İşte detaylar.

Google I/O 2015 programında Android’in yeni versiyonu Android M tanıtılmıştı. Android M versiyonunun ilk etapta Android 6.0 olduğu düşünülmüş fakat Ayalar bölümünde yer alan demo seçeneğinde sistem saatinin otomatik olarak 05:20’yi göstermesi Android M’nin, Android 5.2 olacağı anlaşılmıştı.

Uygulama geliştiricilerin Google Nexus cihazlarında test aşamasında olan Android M sürümü için Google bugün bir güncelleme yayınladı. Sistemde yaşanan tüm sorunların düzeltildiği ve performans yükselişlerinin sağlandığı Android M güncellemesi için son test sürümü olduğu söylenmekte.

Google teknoloji şirketinin Yeni nesil Nexus telefonları ile çıkışını gerçekleştirmesi beklenen Android M’in son sürümü olarak adlandırılan Final sürümünün yayınlanmasına çok az kaldı. Android M Geliştirici Önizleme 3 sürümü şimdilik şu cihazlara verildi; Nexus 5, Nexus 6, Nexus 9 ve Nexus Player modellerinde kullanılabiliyor. Bakalım Google, Android M güncellemesi ile Android kullanıcılarının gönlünü alabilecek mi?

Bir önceki yazımız olan Samsung’un, Galaxy Note 3 Modeli İçin Sunulan Android Lollipop Güncellemesi Sonunda Türkiye’de! başlıklı makalemizde 5.0.2 Lollipop, 5.0.2 Lollipop güncellemesi ve Android 5.0.2 Lollipop hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, 1.098 views Okunma 03 Ağu 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.