Tweet Hırsızlığına ilginç ÖnlemÜnlü sosyal ağlardan biri olan Twitter, çalıntı tweet leri inceleyip, tweet hırsızlığı için ilginç bir telif hakkı uygulamasına hazırlanıyor.

Sosyal paylaşım siteleri arasında büyük yeri olan Twitter, çalıntı tweet ler ile ilgili gelen şikayetleri değerlendirerek, bu konuda önlem alma yönünde karar aldı. Artık bir kullanıcının esprilerini aynen kopyalamak suç kabul edilecek. Karikatüristlerin şikayet konusu olan tweet hırsızlığı, birçok kullanıcı için de sevindirici bir haber.

Kullanıcılar bu telif uygulaması ile artık tweet leri RT yapmadan kopyalar ise bu suç sayılacak. Ceza konusunda şuanda bir bilgilendirme yok. Fakat paylaşım sitesi üzerinden kısa sürede hırsızın ifşa edilmesi bile yeterince caydırıcı olacaktır.

Site üzerinde kullanıcılar kendi tweet lerinin çalındığını bildirir ve silinmesini isterlerse bu tweet ler incelenerek silinecek. Bunun için bir tweet i beğenip aynen kopyalarken iki defa düşünmek gerekecek.

Tweet hırsızlığı çok uzun zamandır gündemde olan bir konu. Son zamanlarda karikatüristler için mağduriyet yaratan bir konu haline gelmesi, Twitter için de dezavantaj oluşturuyordu. Twitter ın yeni uygulaması caydırıcı bir etki oluşturarak kullanıcıları memnun edebilir.

Ünlü kullanıcılar için avantaj yaratan yeni uygulama ile artık tweet ekleme konusundaki çekimserlik ortadan kalkacak. Bu uygulama birçok kişişi memnun edecek bir uygulama olacak gibi görülüyor.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy Note 5 13 Ağustos'ta Geliyor! başlıklı makalemizde Galaxy Note, Galaxy Note 5 ve Samsung Galaxy Note 5 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, 1.160 views Okunma 28 Tem 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.