Android M, 6.0 Olarak Gelmeyebilir!

Android Lollipop güncellemesinin 5.0 ile gelmesi ve ondan önceki yüksek sürümlerin de 4 ve üzeri rakamlarının kullanılması(Android 4.3 JellyBean, Android 4.4 KitKat gibi), birçok kişide Android M’nin 6.0 kod numarası ile geleceğine dair bir düşünce oluşmasına yol açtı.  Ancak Google teknoloji şirketinin bu sistemi devam ettirerek Android M sürümünü 5.2 kod sayısı ile piyasaya süreceğine dair çok ciddi kaynaklardan sağlam iddialar bulunuyor. İddiaların bu şekilde olmasının nedeni ise şu;
Android M’in beta sürümü ayarlarında demo modu bulunmakta. Buradaki sistem saati ise 05:20 olarak görülmekte ilk olarak. Daha önceki sürümlerde ise saatler, 04:40 (Android 4.4 KitKat) ve 05:00 (Android 5.0 Lollipop) olarak görülmekteydi. Android M’nin beta sürümündeki sistem saatinin 05:20 olarak görülmesi, normal olarak son sürümün 5.2 kod numarası ile dağıtılacağı izlenimini doğrulamakta.

Önceki örneklere bakıldığında bu iddiaların gerçekleşme olasılığının  yüksek ihtimal olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca 5.0’dan sonra gelen güncellemeler sırasıyla 5.1 ve 5.1.1 olarak devam etmişti. Bundan dolayı sürüm güncellemelerinde 5.2 kullanılmadan 5.1’den sonra buna bağlı 5.1.1’in kullanılması, şirketin Android M’yi 5.2 olarak dağıtma niyetini de açıkça ortaya koyuyor.

Bir önceki yazımız olan App Store ve Google Play Store Arasında Büyük Çekişme! başlıklı makalemizde app store ve google play store hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 1.007 views Okunma 21 Tem 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.