Facebook, Apple’nin Siri’sine Rakip Oluyor!

Dünyada en fazla kullanıcısı olan sosyal medya devi Facebook, Apple şirketinin sesli asistanı Siri’ye rakip olmaya hazırlanıyor. Facebook şirketinin yeni sesli asistanı ‘Moneypenny’ hakkındaki tüm detaylar haberimizde.

Her gün farklı bir yenilik ile kullanıcıların karşısına çok sık çıkan Facebook, hızını hiç kesmeden büyümeye devam etmekte. WhatsApp Messenger uygulamasını satın almasından sonra çok daha güçlenen Facebook şirketi, kendi platformu üzerinde yaptığı değişiklikler ve mesajlaşma hizmeti Messenger’a son zamanlarda getirdiği yenilikler ile teknoloji gündeminden hiç düşmüyor.

Facebook, Moneypenny Üzerinde Çalışıyor
Facebook şirketinin şimdi ise sesli asistan üzerinde çalışmalara başladığı şeklinde dedikodular var. Facebook Moneypenny isminde bulunan sesli asistanın, Apple şirketinin sesli asistanı Siri’ye, Google şirketinin sesli asistanı Google Asistan’na ve Microsoft şirketinin sesli asistanı Cortana’ya rakip olarak gelmesi bekleniyor. Çıkan dedikodulara göre Facebook Messenger’ın içerisine yerleştireceği söylenen Facebook Moneypenny’i, ihtiyaç duyulduğunda da gerçek kişilerim yardım alınmasını sağlayacak.

Diğer bir iddiaya göre ise Facebook Moneypenny; direkt olarak alışveriş ve araştırma odaklı olacak. Şuan Moneypenny’nin test aşamasında olduğundan başka kesin bir bilgi bulunmuyor. Bakalım Facebook, bu noktada rakipleri gibi başarılı olabilecek mi?

Bir önceki yazımız olan Apple Music Yayında başlıklı makalemizde apple musıc hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,, 1.044 views Okunma 15 Tem 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.