İOS 9 Beta 3 sütümünde Selfie Sürprizi!

iOS 9 Beta 3 sürümünde sürpriz bir biçimde Selfie fotoğraflarının otomatik gruplandığı ortaya çıktı. Peki, bu gruplama nasıl mı oluyor? iOS artık yüzleri mi algılıyor? İşte tüm detaylar.

WWDC 15 konferansında iOS 9 sürümünü tüm yönleri ile tanıtan Apple şirketi, bu etkinlik sonrasında geliştiriciler için iOS 9 Beta 1 sürümünü dağıtmıştı. iOS 8 sürümünün üstüne ufak ama nokta atışı yenilikler yapan Apple şirketi, kullanıcılar tarafından büyük beğeni toplamıştı. Fakat tek bit sıkıntı varki; iOS 9 Beta 1 sürümünün aşırı fazla şarj tüketmesi tarzında şikayetler gelmeye başlamıştı. Bu sorun ise iOS 9 Beta 2 sürümü ile düzelmişti.

iOS 9 Beta 3’te genellikle iyileştirmeler performans ve stabilite bazlı olarak yapılmış . İOS’un yeni sürümü ile dün geliştiricilerin karşısına çıkan Apple şirketi, dağıtımına başladığı yeni güncellemesiyle birlikte bazı farklı özellikleri sunduğu günyüzü’ne çıktı. Bunlardan en fazla göze çarpanı ise Fotoğraflar uygulaması oldu.

Selfie Fotoğraflarınızı Artık Albümde Görüntüleyebileceksiniz

iOS Photos yani Fotoğraflar uygulamasında yer alan “Albümler” bölümünde güncelleme ile Selfie isimli bir albüm oluştuğu fark edildi. Bu albüme ön kameradan çekilen tüm fotoğraflar siz istemeseniz dahi olarak ekleniyor. İlk etapta Selfie albümünü görenler beklentileri yüksek tuttu ve yüzleri otomatik olarak algıladığı ve buna göre bir Selfie albümünü oluşturduğu düşünüldü. Ancak durumun hiçte böyle olmadığı ve ön kamera ile  çekilen tüm fotoğrafların Selfie albümü içerisinde otomatik olarak atıldığı kısa bir sürede anlaşıldı.

Aslında iPhone veya iPad ön kamerası kullanılarak çekilen fotoğraflardaki yüzleri otomatik olarak algılayıp gruplandırma yapmış olsaydı yani bekletileri karşılasaydı, Selfie albüm özelliği çok güzel bir yenilik olurdu. Ancak iOS 9’un henüz Beta aşamasında olduğunu unutmayalım, bu belirtmiş olduğumuz otomatik yüz tanıma ile gruplandırma özelliğinin iOS 9 Final sürümü ile gelme ihtimali olduğunu belirtelim.

Bir önceki yazımız olan Foxconn, Nokia'ya Ait İlk Android Telefonunu Üretmeye Başladı! başlıklı makalemizde android nokia, Nokia ve nokia android hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,,, 1.163 views Okunma 09 Tem 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.