Samsung ve LG Ortaklığı

Samsung ve LG’nin ortak projesi olan 5G devri yakın zaman aralığında kullanıma sunulacak. Yapılan açıklamalara göre 2020’de 5G’nin tüm dünyada kullanıma açık bir sistem olacağı belirtilmiştir. Bu çalışmaların büyük kısmını Samsung’un yürüttüğü de gözden kaçmayacak bir durumdur.

5G’nin geliştirilme sürecinde en önemli isim olan Güney Kore ve bu bağlamda Samsung, bir diğer Güney Kore devi LG’nin operatör şirketi LG U+ ile 5G konusunda işbirliği yapılacağını açıkladı. 2020’de çıkarılmayı planlanan projeyi yetkili yöneticiler tarafından, uzlaşma bildirisi imzalayarak işi resmiyete dökmüşlerdir.

Bu tür yenilikçi işlemlerde Samsung’un ön plana çıktığını bariz derecede ortada bir durumdur. LG gibi alanında başarılı bir firma ile ortaklık kuran Samsung teknoloji ve tecrübeyi birleştirerek yeni bir dönem yaratma uğraşına girmişlerdir.

Şu ana kadar 5G projesi hakkında gerekli atılımlarda bulunan Samsung, Uluslar arası Haberleşme Birliği (ITU) bölümünden oluşmuş 5G Ar-Ge grubuna dahil olmuştur. Güney Kore’nin en iyi firmalarından biri ile LG ile başarılı bir ortaklık yapan Samsung’da gelişmelerine bir yenisini daha eklemiştir. Samsung’un genel hedefi 5G için gerekli spektrumu ortaya koyarak olayı evrenselliğe taşıma yolunda adımlar atmayı düşünmektedir. Yapılan ortaklık ile gerek maddi miktarda bölüm, gerek iş hızlılığı adına iyi bir başlangıç yapmaktadır. Bu güne kadar ortaya koyulan gelişmeleri daha da ileri pozisyonlara taşınacağını düşünmek mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Turkcell,Vodafone ve Avea’nın Sahur için Bedava internet paketleri başlıklı makalemizde avea bedava ramazan internet paketi, avea bedava ramazan paketi ve avea bedava sahur internet paketi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,, 1.076 views Okunma 29 Haz 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.