Tartarus

Oyun severleri ilgilendiren bu haberimiz ile tamamen oyunculara özel olan bu yeni sistem Chrome Keypad profesyonel oyuncular için üretilen bir alettir. Oyun sektöründe adını başarı ile kazıyan Razer düşük bütçe ile yüksek kalite almak isteyen oyuncuların vazgeçilmezleri arasındadır. Geçtiğimiz dönemlerde adını sıkça duyduğumuz ve yeni tasarımları ile gündemden düşmeyen Razer, son dönemdeki yeni modeli Tartarus ile keypadini duyurmuştur.

Teknik olarak küçük bir klavye olarak kullanılabilecek Tartarus’un en büyük özelliği tamamen oyunculara özel olmasıdır. 15 adet klavye tuşu ve 10 farklı fonksiyona sahip butonları ile Tartarus tamamen oyuncu rahatlığı için düşünülmüş bir tasarımdır. Ergonominin ön plana çıkarıldığı bu alette Chroma özelliği eklenmiştir. Bu da oyuncunun hangi renkte led isteğine sahip olmasını etkileyen bir özelliktir.

Gerçek zamanlı strateji oyunları olan MMO ve MOBA oyuncularına yönelik üretilen bu keypad, FPS oyunlarında da oldukça kullanılabilir yapıda olduğu gözlenmektedir.

Bu tarz oyunları oynarken önünüzde geniş bir klavye yerine bir mouse ve neredeyse onun kadar küçük Razer Tartarus olması oyuncu için daha büyük bir avantaj sağlamaktadır.

370 gram ağırlığındaki bu ürün 54.8x153x186mm boyutu normal bir klavyeden çok daha küçük bir yapıya sahiptir. 80 dolar ile Pazar fiyatına sunulan Tartarus’un ülkemizdeki fiyatı ise 250–300 TL arasındadır. Tartarus’un Chroma seçeneği ile klasik yapıda bulunan Tartarus Classic’in piyasa fiyatı ise şu anda 68 dolardır.

Bir önceki yazımız olan Yeni İMac Yolda başlıklı makalemizde 4k ekran, Aplle Imac ve apple hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,,, 1.431 views Okunma 28 Haz 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.