Youtube’dan Para Kazanmak İsteyenler İçin 5 Temel Madde

Özgün olun!
Youtube dünyasında başarılı olmak isteyen bir kanal sahibi için birinci ve en önemli kural, özgün içerik üretilmesidir. Bunun için ise orjinal bir fikir üretmelisiniz. Orjinal fikir üretme aşamasında istek ve yeteneklerinizi göz önünde bulundurabilirsiniz. Bu sayede kısa sürede üreteceğiniz içeriğin nasıl olması gerektiğine karar vereceksiniz.

Kararlı olun
İçerik konusunda karar verdiniz ve youtube’da farklı bir video formatını sunacaksınız. Bu aşamada kararlılık önemlidir. Düzenli ve sistemli bir şekilde videolar yüklemeli ve seyircilerin ilgisini çekmelisiniz. Kamera önüne çıkmaya, konuşmaya çekimser olduğunuzda yada plan ve projelerinizi sürekli ertelediğinizde, başarılı olamayacaksınız ve bir süre sonra seyircilerinizi dahi kaybedebilirsiniz.

Görüntü kalitesine önem verin
Düşük çözünürlüklü bir video, artık son yıllarda izlenilmemektedir. Ayrıca youtube kanal sahiplerinin pek çoğunun en az HD kalitesinde videolar sunduğunu göz önünde bulundurduğumuzda, düşük kaliteli videoların ilgi görmeyeceği ortadadır.

Canlı yayınlar yapın
Seyircilerinize gereken önemi verin ve sürekli canlı yayınlar yaparak, onların sorularını cevaplayabilir ve düşüncelerini dinleyebilirsiniz. Bu etkileşim izleyiciler ile kanal sahibi arasında samimiyetin sağlanması aşamasında önemlidir.

Acele etmeyin
Para kazanmak için acele etmeyin çünkü bu zaman alan bir girişimdir. Özellikle çok para kazanmak isteyenlerin ise yabancı dilde bir içeriğe yönelmeleri önerilir. Bunun temel sebebi ise İngilizce dilindeki içeriklerde çıkan reklamların tık başına daha fazla ücret vermesinden kaynaklıdır. Yabancı dilinizi iyi bir şekilde kullanarak, orjinal içerikler ile oldukça iyi paralar kazanmanız mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Facebook Moments Uygulaması Avrupa'da Neden Kullanılamıyor? başlıklı makalemizde Facebook ve facebook Moments hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.