Apple-Çift Kamera Teknoloji

Yıllar önce teknoloji devleri arasına adını kazımayı başaran Apple firması, şimdide yeni bir teknoloji ile teknoloji severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. IPhone 6S ve diğer gelecek olan yeni akıllı telefon modellerinde çift kamera özelliğini barındırmak adına uğraşan Apple firması çalışmaları sızıntı haberlerde hızlı bir şekilde yayılımını sürdürmekte. Bu haberlerin kesinliği olmasa da bu şekilde sızan haberlerde iddia edilen şeyler şimdiye kadar çoğunlukla doğruluk payı çok yüksektir.

2015 yılının ilk çeyreğinde çift kamera teknolojili akıllı telefonu ilk sergileyen firmalardan biri olan HTC firması; çekim kalitesini arttırmak adına One M 8 modelinde çift kamera teknolojisini kullanmıştı. HTC nin ürettiği One M 8 modeli kullanıcılarının beğenisini büyük ölçüde almıştı ve övgü almaya hak kazanmıştı. Pazar arayışlarında da üç boyutlu çekim kalitesini sunmaya çalışan diğer firmalarında başvurduğu bu yöntem pek kullanışlı halde bulunulmadığı düşüncesine kapılarak piyasada yok olmaya yüz tutmuştur. Bu gerilemenin ardından HTC One M9 modeli ile tekrardan tek kamera anlayışına dönen firma eski düzenine devam etmiştir. Kullanıcılar tarafından bu yöntem her ne kadar gereksiz gözüksede bizim için akıllı telefonlarda iyi bir teknoloji ve Apple tekrar bu teknolojiyi kullanması bizi hoşnut eder.

Teknoloji dünyasında hızla yayılan haberler aracılığı ile Apple’ın bu teknoloji ürününü kullanıma açması beklenmektedir. Çıkan dedikodulara göre İPhone 6S ve İPhone 7 ile pazara sürülmesi beklenen çift kamera sistemi şimdiden Apple severlerden olumlu sonuçlar almaya başladı. Fakat bu yol ilk başlarda gibi 3 boyutlu fotoğraflar yerine HTC One M8 modelinde gördüğümüz gibi DSLR kalitesinde fotoğraflar çekmek amacıyla kullanılacak.

Business Weekly’den gelen bilgilere göre: ‘’Apple özellikle son 2-3 haftadır çift kamera teknolojisine yoğunlaşmış durumda ve iPhone 6S’te çift kamera kullanmayı istiyor. Böylece iPhone ile çekilen resim ve videolarda çok daha iyi performans gösterebilecek ve farklı derinlikleri de fotoğraflara çok iyi yansıtabilecek bir kamera ile karşımıza çıkabilir.’’ Açıklamasında bulunmuştur.

Apple tarafından, geçen aylarda satın alınan LinX ile yapacağı söylenilen Apple, sıradaki telefonu olan iPhone 6S ile çift kamera çıkma ihtimallerini de destekliyor.

Bir önceki yazımız olan Snail 3D Efektli Harika Oyun Telefonu Snail Mobile W3D Sundu! başlıklı makalemizde Snail Mobile W3D hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,, 1.013 views Okunma 27 Haz 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.