Teknoloji nedir? Sorusuna verilen en popüler cevap:”Günlük Hayatımızda bizlerin Hayatlarını kolaylaştırması için icat edilen araçlara verilen isimdir.”fakat Teknolojinin Bilgi sahbi insanların Açıklamaları ve Görüşlerine göre, “İnsanoğluna gerektiği zamanlarda Yardımcı olan Alet ve Araçların Üretiminde gerekli bilgiler ve yetenektir.” Teknoloji Standart olarak İnsan Hayatını Kolaylaştırdığı kadar rutinleştirmektedir. İnsan Oğlu bu evreyi kabullenmesede, Kendilerinin Asosyal, Rutinleştirdiklerinin farkındalar. Buna mukavil Bazı Rutin İşlerini Rutinlikten Çıkarma ” Rutinliği Bozma” gibi Beyinlerini kontrol ederek her zaman yaptıkları işi farklı bir biçimde yaparak, Rutinlikten kurtulabilme yolunda emin adımlar atmaktadırlar. Demek İstediğim, Siz Her zaman eve girdiğinizde kaç adımda evde olduğunuzu sayıyormusunuz.? Düşünmeden cevabını vereyim. Hayır. Çünkü Rutinleşmiş insanlar bunu yapmaz, Rutin olana alıştıkları için Rutine boyun eğerler. Fakat Rutinlikten kurtulmaya Çalışan bir insan, Sağ elle yazdığı Defteri Sol ellede yazmaya çalışır. Bu sebeble Beyin Rutin olan beyin dalgalarını aaz ölçüde kırar.

Teknoloji İyiye kullanıldığı zaman fevkalade işlerinde ortaya çıkartacağı figürler doğurabilir. Ancak Kötüye kullanılırsa da Akıl edemeyeceğiniz Derecede Kötü işlerde çıkartabilir.

Bir önceki yazımız olan Bu kez Apple’a Savaş Açtı başlıklı makalemizde apple, Spotify ve Taylor Swift hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: 1.280 views Okunma 26 Haz 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.