iPhone 7 ve iPhone 6s’in resmi olarak tanıtılmasına 3 ay gibi bir süre kaldı. Gün geçtikçe heyecanda en üstlereçıkıyor. Özellikle iPhone 7’nin diğer iPhone’lara göre teknik özellik bakımından daha üst seviye de ve daha farklı olacağı söylentileri insanlar arasında yayılmaya başlayınca merak seviyesi daha da arttı denebilir.

Aslında Apple’dan bu konuda resmi bir açıklama yok henüz. Ancak bu zamana kadar yeni telefonlarını hep Eylül ayında tanıtan şirketin iPhone 7 cihazını da Eylül ayında tanıtacağını düşünüyoruz.Apple’ın en son ürettiği cihazlar bilindiği gibi iPhone 6 ve iPhone 6 Plus. Bu telefonlar farklı iki ekrana sahip olduğu biliniyor.. iPhone 6, 4,7 inç boyutunda iPhone 6 Plus ise 5,5 inç boyutundaydı. Yeni duyumlara göre iPhone 7’nin de iki farklı ekran ile karşımıza çıkacağı söyleniyor.

Home tuşu maziye karışıyor

Şirketin en son aldığı patent ile home tuşu eskide kalacak. Birçoğunuz için olamaz gibi gözükse de yeni nesil iPhone’da home tuşu bulunmayacak. Home tuşunun yerine gelecek olan özel bir sensor ile home tuşu işlevi sağlanmış olacaktır. Home tuşunun yerine gelecek olan sensor bölümünde aynı zamanda parmak izi tarayıcısı da bulunacak.

Kamerasıyla çok konuşulacak

Apple, telefonlarının kameralarına çok önem veriyor. iPhone’ların fotoğraf ve video kalitesi birçok telefondan iyi durumda. Ancak iPhone 6 gibi bir cihazda sadece 8 megapiksellik kameranın bulunması bir aralar Samsung tarafından bile dalga konusu oldu. iPhone 7’de ise bu duruma biraz daha dikkat etmeye çalışacak olan Apple’ın yeni nesil cihazının arka kamerasının 12 megapiksele yükseltileceği aktarıldı. Ön kamera konusunda henüz bir bilgi yok.

Bir önceki yazımız olan Huawei Honnor 7. Şarj sorununa çözüm getirecek akıllı telefon başlıklı makalemizde en hızlı şarj olan telefon, hızlı şarj ve honnor 7 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: 997 views Okunma 26 Haz 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.