Huawei Honnor 7. Şarj sorununa çözüm getirecek akıllı telefon

Huawei firması son 1 yıl içerisinde inanılmaz bir çıkış yakalayarak akıllı telefon piyasasına iddialı bir şekilde giriş yaptı. Akıllı telefonlar her geçen gün daha da yeni bir teknoloji ile üretiliyor ve kullanıcılarına sunuluyor. Bir çok özelliği içerisinde barındıran akıllı telefonların doğal olarak bataryaları çok fazla dayanmıyor. Peki bu bataryalar neden bu kadar çabuk bitiyor ve dayanıksız oluyor ? Aslında 2003 yılında kullandığımız Lityum batarya ile bugün kullandığımız batarya arasında hiç bir fark yoktur. Ancak yukarıdada belirttiğimiz gibi akıllı telefonlarda başka teknolojiler geliştiği için bataryalar daha fazla güç harcayarak daha erken boşalırlar. Bu sorunun önüne geçmek için telefonlarda güç tasarrufu modu çok sıklıkla kullanılır.

Huawei firmasının 30 Haziran 2015 tarihinde tanıtımını yapacağı Honnor 7 akıllı telefon modeli ile şarj sorununa çözüm getireceği söylentileri var. Huawei Honnor 7 hızlı şarj özelliği ile piyasaya sürüleceği iddia ediliyor. Ve hatta şirket yetkilileri talipçileri ile Huawei Honnor 7’nin hızlı şarj özelliğini öne çıkartan bir görsel paylaşarak bu iddiayı büyük oranda doğruladı.

Hızlı şarj konusunda şu anda en iyi olan firma Oppo,  VOOC teknolojisi ile yarım saat içerisinde bataryanın %70 ini dolduruyor.

Huaweinin piyasaya süreceği bu modelde ise yarım saatlik bir sürede bataryanın %65 civarı dolması bekleniyor.

30 Haziran’da takipçileri ile buluşacak Huawei Honnor 7 akıllı telefonun başlıca özellikleri şu şekilde;

5 inç’lik kullanıcılar için ideal boyutta bir ekran bulunan akıllı telefonda bu ekran 1920x1080p Full HD çözünürlüğe sahip.

Akıllı telefonda işlemci olarak 8 çekirdekli 64 bit olan Krin935 işlemci bulunuyor.

Ram miktarı olarak 3 gb’lık Ram beklenirken, aynı ürünün en üst modelinde ram miktarı 4 Gb olacağı iddialar arasında.

Kamera olarak 13 Megapiksellik ana kameraya sahip olan model bunun yanında 8 Megapiksellik ön kameraya sahip.

Pil gücü olarak 2900 mAh pil gücüne sahip olacak telefon bunun yanında parmak izi okuma sensörüne sahip olacağı biliniyor. Hatta çeşitli iddialara göre Huawei Honnor 7 nin göz tarama desteğine sahip olacağı da söyleniyor.

Tüm bu özelliklerin yanında akıllı telefon fiyat olarak 322 dolar civarı fiyatlandırma ile piyasaya sürülecek.

Bir önceki yazımız olan MSI GT80 2QE Titan SLI İncelemede başlıklı makalemizde 16 GB ram, en iyi oyuncu bilgisayarı ve GT80 2QE Titan SLI hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.