Her geçen gün birbirinden daha iyi, daha kullanışlı ve daha çok özelliğe sahip bilgisayarlar çıkıyor. Bilgisayarlar kullanım alanları bazıları için kişisel işlerini görme amaçlı bazıları için ise tamamen eğlence amaçlıdır. Eğlence amaçlı bilgisayar kullanan kullanıcılar çoğunlukla bilgisayarlarından oyun oynar. Yalnız günümüzdeki yeni çıkan oyunları oynamak her bilgisayarın harcı değil. Yeni çıkan oyunları oynamak için iyi bir ekran kartı, iyi bir işlemci, iyi bir fan gibi bir çok teknik özelliğe sahip oyun bilgisayarına sahip olmamız gerekmekte.

Oyunseverlere iyi bir oyun deneyimi sunan bilgisayarlardan biriside MSI firmasının ürettiği GT80 2QE Titan SLI laptop modelidir.

GT80 2QE Titan SLI modelini incelemeye alırsak;

Bu laptop modelini tüm laptoplardan farklı kılan ilk özellik dünyada tek olan mekanik klavye özelliğidir.

Diğer yandan 18.4 İnç boyutunda bir ekrana sahip olan model Full HD ekran çözünürlüğüne sahip

Başlarken oyuncu bilgisayarı dedik, oyuncu bilgisayarında rahat bir şekilde oyun oynayabilmek için hiç şüphesiz çok iyi bir ekran kartına sahip olmamız gerekmekte. Bu modelde ekran kartı olarak en hızlı mobil GPU olan GTX 980 M Ekran kartı kullanılmış durumda. Bu ekran kartı en iyi ekran kartı serilerinde en üst sıralarda yer almakta.

Doğru seçilmiş bir ekran kartının yanında sağlam bir işlemci lazım. Bu modelde işlemci olarak İntel firmasının ürettiği Core i7 – 4720HQ  modeli işlemci kullanılmış. 4 çekirdekli işlemci yapısına sahip bilgisayar Turbo Boost özelliği ile 3.6 GHz hıza ulaşabilen bilgisayar modeli bunun yanı sıra İntelin en güçlü dahili grafik kartı olan Iris Pro HD 5200 ile oyunseverlere sunulmuş durumda.

Oyun oynarken bilgisayarda kasılmaların ve donmaların önüne geçmek için elbette iyi bir Ram miktarına ihtiyacımız olacak. Bu modelde 16 gb’a kadar yükselebilen DDR3 Ram miktarı gerçekten büyüleyici bir miktar olarak karşımıza çıkıyor.

Depolama alanı olarak 4 adet 128 GB lık Ssd bulunan modelde toplam olarak 512 GB total ssd depolama alını bulunmakta. Bunun yanında 1 TB’lık 7200 RPM seviyesinde çalışan bir sabit sürücü modele ilave edilmiş durumda.

Son olarak bu modelde 18.4 inç büyüklüğünde Full Hd bir ekran karşımıza çıkıyor. Ekran renk ve canlılık olarak çok iyi performasn veriyor. Fakat bu modele verilen 18.000 TL para az bir para değil bu kadar pahalı olarak piyasaya sürülen bir üründe kesinlikle 4K çözünürlüğe sahip bir ekran ile oyun severlerin karşısına gelseydi daha çok sevindirecekti.

Genel olarak toparlarsak incelemeye aldığımız model gerek teknik özellikler ile, gerek kullanım kolaylığı ile tam bir oyuncu bilgisayarı. GT80 2QE Titan SLIp piyasadaki satış fiyatının hakkını kesinlikle veriyor ancak bu bilgisayarı almak herkesin hayali olsa bile kesinlikle herkesin harcı değil. Bu model çoğu oyunseverin hayali olarak kalmaya devam edecek gibi. GT80 2QE Titan SLI pahalı fiyatları dolayısıyla beklediği satışlara ulaşamamış durumda.

Bir önceki yazımız olan Batarya Süreleri Karşılaştırma başlıklı makalemizde batarya süreleri karşılaştırma, en dayanıklı batarya ve manşet hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,,, 1.312 views Okunma 25 Haz 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.