KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo’nun şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı tahminlere göre, iPhone 6s adını alması beklenen yeni iPhone modelinde Force Touch özelliği bulunacak.

Apple firmasının geçen yıl tanıttığı Macbook Air ve Macbook Pro’larda yer alan Force Touch, kullanıcıların farklı sertlikteki dokunuşlarla trackpad’leri kontrol etmelerini sağlıyor.

Değişik dokunuşları algılayabilen ve bu özelliği sayesinde kullanıcıların verdikleri komutlarını yerine getiren Force Touch’ın aynı zamanda iPhone 6s’in daha ince bir kasaya sahip olmasına imkan vereceği belirtiliyor.

“KASA DAHA DAYANIKLI HALE GELECEK”

Aynı tahminlere göre, iPhone’un kasasında değişikliğe gitmeyi planlayan Apple, iPhone 6s’te Apple Watch Sport’ta bulunan 7000 alüminyum isimli malzemeyi kullanacak.

Bu malzemenin şu anda kullanılandan daha sağlam olduğunun altını çizen Kuo, yeni kasanın kullanımda olan modellere oranla yüzde 60 daha kuvvetli olacağının altını çiziyor.

iPHONE 6S NE ZAMAN SATIŞA ÇIKACAK?

Ekim 2014’te iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’u Kaliforniya’da tanıtan Apple’ın, yeni iPhone modelini önümüzdeki aylarda tanıtması ve satışa sunması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Turkcell’in en akıllı telefonu T60 satışa sunuldu başlıklı makalemizde T60 ve Turkcell T60 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, 873 views Okunma 24 Haz 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.