Ünlü müzik servisi Spotify ile anlaşmazlık içerisinde olduğu bilinen Taylor Swift, online sisteme karşı çıkmaya devam ediyor. Son klibi ile dünyada satışları alt üst eden ünlü pop yıldızı Taylor Swift, Spotify yazılımına karşı koyduğu kotayı Apple Music servisine de uygulamaya girecek. Şarkıcının 1989 adındaki son albümünü kullanıcılar Apple Music üzerinden dinlenemeyecek bunun dışında diğer tüm şarkılarına servis aracılığıyla ulaşılabileceği söyledi. Spotify’dan tüm albümlerini kaldırma kararı alan Swift, Apple Music’te ise sadece son albümünü yayına koymayacak. Spotify ile girdiği mücadelede servisin şarkıcılara yeterince para ödemediğini savunan Taylor Swift, albümlerin güçlü bir şekilde var olmasını ve tüketimin albümler üzerinden gerçekleşmesi gerektiğini düşünmektedir. Şarkıcının ayrıca Jay-Z tarafından kurulan Tidal adındaki hizmeti de desteklemediği biliniyor. Pop yıldızının bu tarz bir tutum sergilemesi başlarda diğer sanatçıların da Spotify’a ve benzeri hizmetlere karşı çıkabileceği fikrini ortaya sunmuştu. Her ne kadar Jay-Z ve Beyonce gibi ünlü isimler Spotify’da yer almasa da tüm bu yaşananlara rağmen Spotify hala daha en popüler müzik dinleme servisi konumunda.

Kişisel düşüncem Taylor Swift, bu gibi servislere karşı tutumları ile daha fazla dayanamayacak. Tabiki ben müzik servisinde değilim ama günümüz trendi online müzik.

Bir önceki yazımız olan Wacom’un Kalem Teknolojisinden Fatih Projesine Destek başlıklı makalemizde e tab 5, general mobile ve wacom hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 841 views Okunma 24 Haz 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.