Batarya Süreleri Karşılaştırılması

Günümüz telefonlarının uzay araştırmalarını düzenleyen bilgisayarlardan daha iyi olduğu gerçeği ortada fakat yeterli batarya performansı gösteremedikleri için sınıfta kalmaları da ayrı bir olay.

Son zamanların en çok tartışılan konularından biri de en iyi telefon bataryası hangi markada mevcut.

Çağımızın üst telefon modelleri; Samsung Galaxy S6, Iphone 6, Sony Xperia Z3, HTC One M9, LG G4, Samsung Galaxy Note 4 gibi cihazlar üst telefon modelleri arasına girmekte.

Birçok işlemi rahatlıkla yapabileceğiniz, performans noktasında genel anlamda sıkıntıları olmayan bu telefonların ortak problemi bataryadır. Peki bu cihazlardan hangisinin batarya performansı diğerlerinden daha iyi?

PCMark ve Geenbench test sonuçları telefonların konuşma süreler, kapasite, bekleme süreleri, video ve müzik kriterlerini baz alarak yapmaktadır.

Test sonuçlarına göre Samsung Galaxy S6 ve Sony Xperia Z3 kafa kafaya gitmektedir. Samsung Galaxy S6’nın işlemcisinin Sony Xperia Z3’den daha iyi olması ve 2K ekrana rağmen bu kadar ilgi görmesi de sonuçları biraz daha Samsung Galaxy S6 yönüne çekiyor. Bu üst seviye telefonlar arasında en iyi batarya performansı S6 da gibi duruyor.

Bir önceki yazımız olan Samsungdan yeni selfie reklamı başlıklı makalemizde manşet, özçekim ve samsung hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.