Google’ın özel etkinliklerinden biri olan ve 2014 sonarlarına doğru kullanıma sunmaya başladığı ancak davet gerektiren uygulaması Google Inbox uygulamasının artık davetsizde kabul edebileceğinin müjdesi verildi. Google I/O 2015 etkinliklerinde bu konudan da bahsedilirken birçok kullanıcı konuyu çok detaylı da algılayamadı.

Google Inbox uygulaması Bundlle etkinliği sayesinde diğer elektronik posta hizmeti sağlayan uygulamalar ile istenirse işlevsel bir şekilde çalışabilecek. Bu arada bundle; kullanıcıların bilgi aktarımı aldıkları ve kategirizasyon sağlayan bir uygulamadır. Bir aktivite ve bir parti için bir bundle oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz bundle sayesinde size sürekli olarak bilgi akışı ve paylaşımı sağlanmış olacaktır.

Bunun yanında Google Inbox’un etkin kullanımını arttıracak olan bazı uygulamaların program dışına çıkmadan aynı içerik içinde açılabilmesi ve paylaşım ya da gösterimlerin yapılabilmesi büyük bir avantaj oluyor. Bu şekilde mesela facebook bildirimlerinizi mailinizden çıkmadan görüntüleyebilecek ve etkileşiminize ara vermeden devam edebileceksiniz.

Bunların yanında uygulamadan çıkmadan sizlere sürükleme ve bırakma alternatifleri de aktif şekilde tanınmış. Bu ara yüzün oldukça fazla tutacağına ve işlemlerin hızlı bir şekilde yapılması ile kullanım alışkanlıkların da hızlı yayılacağını düşünmekteyiz. Bu şekilde Google ilerlemelerini hızlandırarak kullanıcıların birçok alanda ki ihtiyaçlarına karşılık vererek her alanda tek olmaya en yakın yazılım firmalarından olmayı başardı. Özellikle Android programının satın alınmasının ardından ekibin ciddi başarısı kanıksanmaya başlandı bile. İlerleyen dönemde ise daha etkin yazılımlar ve daha az hata olacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan 20 Kat Hızlı Tarayıcı İçin Bir Araya Geldiler başlıklı makalemizde apple, google ve Microsoft hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: 821 views Okunma 20 Haz 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.