Android M’den Sonraki Android N Hakkındaki İlk Bilgiler

Google teknoloji şirketi Android işletim sistemi için yeni özellikler geliştirmeye ve getirmeye devam ediyorken, çok gizli bir satın alma işlemi gerçekleştirmiş. İşte Google teknoloji şirketinin, Android işletim sistemi için Agawi isimli şirketi satın alması ile ilgili detaylar.
Android işletim sistemine her gün yeni özellikler getiren ve mevcut özellikleri geliştiren teknoloji şirketi Google, En son olarak Google I/O 2015 etkinliğinde  Android M Sürümünü tanıtmıştı. Android 5.0 yani Lollipop sürümünün akabinde çok önemli ve farklı arayüz değişikliklerini beraberinde getirmeyen Android M sürümü, birçok firmanın amiral gemilerine sonbahar aylarında  dağıtılacak.
Android M sürümünün sonrasında ise önümüzdeki yılda da Android N isimli yeni bir sürümle kullanıcıların karşısına çıkacak olan Google teknoloji şirketi  Android N’in hangi özellikler de olacağını paylaşmıyor. Fakat bugün medyada ortaya çıkan bir iddaa, Google teknoloji şirketinin 2016 yılında tanıtımını yapacağı Android N sürümü ile ilgili ilk bilgiyi de ortaya çıkarmış oldu. Android N sürümü kullanıcıların tahmin ettiği özelliklerde gelebilir
Bugün öğle saatlerinde ortaya atılan bir rapora göre ve Linkedin’deki yazılara göre Google teknoloji şirketi geçtiğimiz sene Agawi ismindeki bir şirketi satın aldı. Bu satın alma işleminin temelinde  mobil oyunları sunucu üzerinden oynama amaçlı olduğu düşünülmekte.
Biz  technokurt.com olarak bu satın alama işleminden  hareketle şuanda hakkında bilgiyi bırakın ismi bile zikredilmeyen  Android N sürümünün, oyunları sunucu üzerinden çalıştırma özelliğini sunabileceği ihtimalini sizlerle paylaşıyoruz. Giriş seviyesi olan akıllı telefonlar ile zorlu oyunlar Android N ile artık oynanabilecek.
Günümüz için önemli bir gelişme olup olmayacağını pek tahmin etmek kolay değil. Fakat bu özellik Android işletim sistemine geldiği takdirde, Android N sürümünü kullanan giriş seviye android işletimli cihazlar dahi, zorlu oyunları çalıştırabilecek.

Bir önceki yazımız olan HTC One Max İçin Nihayet Android 5.0 Lollipop Yayımlandı başlıklı makalemizde htc one, htc one max ve HTC one max lollipop hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 1.187 views Okunma 20 Haz 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.