Oyuncu Faresi

1981 yılında İsviçre’de kurulan Logitech’in ürünü basit bir fareydi. Bilgisayar kullanımın yaygınlaşması adına birçok farklı tasarım harikaları ortaya kuran bu firma dev bir hizmet haline geldi.

Son çıkan ürünü Gaming serisinde G700s kablosuz oyuncu faresi. Hem kablolu hem de kablosuz özelliği ile diğer farelere göre batarya ömrü kısa olsa da oyun performansı açısından üst seviyeleri yaşatmayı esas almıştır.

G700s bir önceki tasarımı gibi sağ ele göre hazırlanmış modeli ile 9 ekstra tuş seçeneği sunulmakta. MMO sınıfına girecek olan bu fare Logitech Oyun Yazılım programı yardımıyla tuşları yeniden programlamaya ayarlıdır. G700s’e hayat veren lazer tarayıcı 8200 DPI’a kadar ayarlanabiliyor. Ürünün kablosuz bağlantısında 1000Hz lik özel nano alıcı bulunuyor. Fareyi kablolu olarak bir bilgisayarda kullanırsan kablosuz olarak diğer bilgisayarda kullanma şansına da sahip oluyorsunuz. Elde terleme ve kaymayı önlemek için kenarlarda zımpara gibi tırnaklı yapı mevcut. G700s’in tekerlekleri isteğe bağlı olarak değişebiliyor. Durumunuza göre adımlı ve ya hızlı sürtünmesiz konumuna getirebiliyorsunuz. Nano alıcıyı bilgisayarınıza takmadığınızda pil yatağının yanına takarak her yere kablo taşımak zorunda kalmıyorsunuz. Ürünü diğer modellerden ayıran özelliklerinden biride pil süresini görme şansına sahip olabiliyorsunuz. Aynı zamanda dâhili hafızası sayesinde profilleri ve profillerdeki makroları hafızasında taşıyabiliyor. Makrolarınıza ulaşmak için her bilgisayara yazılım kurmanıza gerek kalmıyor.

200 TL civarındaki bu fare rakiplerine oranla çok daha iyi konuma sahip durumda.

Bir önceki yazımız olan Microsoft Edge başlıklı makalemizde manşet, microsoft edge ve windows 10 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 1.055 views Okunma 18 Haz 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.