Microsoft Edge

29 Temmuz’dan başlayıp bizi bambaşka yollara sürükleyecek olan, hizmetimize sunulmuş Windows 10’la beraber Windows’un kullanıcıları yeni, yepyeni tarayıcıyı da kullanabilme fırsatına çıkacak. Microsoft Edge ile beraber gelecek eşsiz özellikler de kullanıcılara sunulmak üzere ortaya çıkmaya başlamıştır.

        O kadar zaman Spartan ismiyle önümüzde bulunan, sadece lakabı ile anımsadığımız ve gerçek öz adının Microsoft Edge olduğu gerçeğini hepimiz biliyoruz. Windows 10’un yeni nesil tarayıcısı; adı internet esprilerine de karışan Internet Explorer’ın artık çağımızdan uzak olması ve bize veda etmesi gerektiği için Windows’un çözüm buluşundan ötürü mutluyuz. Bu güne kadar yüzlerce kullanıcı tarafından ‘sadece Google Chrome’un oluşturulması için kullanılan tarayıcı’ ismi üstünden ortadan kaldırmak isteyen Microsoft programı, Edge adındaki yeni esinlenmiş tarayıcısıyla alakalı özellikler de meydana çıkmaya başlamıştır.

          Microsoft Edge, çok erken olacak bir zamanda oluşturulmuş olan yeniliklerle iki tane farklı özellik ile hizmete sunulacak; bunlardan ilki olarak Home (ev) düğmesi tarafından Windows kullanıcıları, sadece tek bir tıklama yaparak öz sayfa yani ana sayfaya geçilme imkânı verecek.

           Başka bir özelliği ise sizin seçtiğiniz favoriler arasında olacaktır. Yeniliklerle birlikte oluşan kullanıcılar, farklı makinelerdeki cihazlarla bir numaralı favori sayfalarını çoğu cihazlarla eşit olacaktır. Bilgisayar, telefon, tablet gibi farklı cihazları kullanıma alsanız da favori sayfalarınıza ulaşabileceksiniz.

            Resmi olarak dağıtıma başlanılacak olan Windows 10 yenilikleriyle Microsoft Edge gerçek yeni kullandığımız internet tarayıcısı olarak sunuma konulacaktır. Lakin çok bekleyen müşteriler az daha gelişmiş olan Internet Explorer’ı aktif olarak kullanılmaya devam edilecektir.

Bir önceki yazımız olan OnePlus'da Kullanılacak İşlemci Paylaşıldı başlıklı makalemizde manşet, one plus ve oneplus 2 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 1.493 views Okunma 18 Haz 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.