Samsung Electronics’in sosyal sorumluluk üzere yapmış olduğu tüm gençlerin eğitimine destek olma vizyonu ile hayata geçirdiği ve İzmir, Ankara ve İstanbul olmak üzere üç ilimizde uygulamalı eğitim veren Samsung Akademi, üçüncü dönem mezunlarını verdi.

Ankara’da sekiz farklı teknik meslek lisesinden Samsung Akademiye katılan 153 öğrenci mezuniyet günü Yenimahalle Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde Kore Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Yun Soo Cho, Rekabet Kurumu Başkan Vekili Reşit Gürpınar, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, Ankara Vali Yardımcısı Süleyman Hürrem Aksoy, Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan’ın katıldığı törende, Samsung ve Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalarını aldılar.

Samsung şirketinin toplam 8,4 milyonluk yatırımla ilk olarak 2012 senesinde İstanbul’da açtığı daha sonra 2013’te İzmir ve Ankara’da hayata geçirdiği “Samsung Akademi” projesinde öğrenciler, uzmanlar tarafından özel ekipmanlarda donatılmış laboratuvarlarda eğitim görüyorlar. Proje üç yıl sonra tam 1120 mezuna ulaştı.

Bir önceki yazımız olan Blackberry Android Telefon Getiriyor! başlıklı makalemizde blackberry ve manşet hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, 1.435 views Okunma 17 Haz 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.