Zamanın büyük telefon firmalarından biri olan ancak son yıllarda ciddi derecelerde düşüş yaşamak ile birlikte birçok büyük firmanın satın alma listesinde yer alan Blackberry bugün yapmış olduğu açıklama da yeni bir telefon çıkartacağını belirtti. Belirtmiş olduğu bu telefon hakkında bilgiler veren Blackberry sözcüsünün vermiş olduğu Android bilgisi herkesi şaşırttı.

Yeni telefonun Android işletim sistemine bağlı olacağı iddiaları herkesi şaşırtmıştı. İlk defa böyle bir girişimi olan Blackberry şirketi çok heyecanlı gözüküyor bununla beraber telefonun görüşünde görünen telefon klavyesi de geleneği değiştirmeden kızaklı olarak yerini alıyor. Blackberry, şirketi Android işletim sistemi ile alakalı yeni şeyler çıkarmayı ve son zamanlarda düşen hissesini yeniden kazanmayı istiyor.

Bununla alakalı Android yazılımı ile son zamanlarda çok uğraşan Blackberry şirketi eğer yine kazanç sağlayamazsa çok kötü bir hamle ile yıkılacağını da belirtti. 2013 yılında Blackberry 10 telefonu ile piyasaya çıkan Telefon şirketi devi Samsung, LG, İphone ve Motorola gibi rakiplerine oranla çok aşağıda kaldı nedeni ise piyasa da bulunan oyunları ve uygulamaların çoğunu desteklemiyor olmasıydı.

Bir önceki yazımız olan Kamuda Değişiklikler Yapılacak başlıklı makalemizde Kamuda Değişiklikler Yapılacak hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, 1.079 views Okunma 16 Haz 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.