Apple Watch 2  2016’da Tanıtılacak

Apple’ın ürünleri arasında ilk akıllı saat modeli; Apple Watch’ın şuanda Türkiye’de satışına başlanmamış olsada internet üzerinden sipariş edilebiliyor. Aynı zamanda bu akıllı saat birkaç ülkede satışa sunuldu buna rağmen çok önemli satış başarısı yakalamaya başladı. Yüksek satış sayısının farkına varan  Apple şirketi ise hiç vakit kaybetmeden kolları sıvadı ve şirket Apple Watch’un devamı olarak Watch 2 için çalışmalara Apple Watch satışa çıkmadan daha başladı.

Şuan dünyada akıllı telefon ve LED TV pazarının en önemli ekran ihracatçısı olarak kabul edilen LG firması son 2 yıl içerisinde akıllı saat pazarında da en önemli tedarikçi görevini üstlendi. Apple şirketi de bu ilerlemeyi ve başarıyı fark etti buna karşın ilk jenerasyonda yaşadığı bazı ekran sorunlarından dolayı LG firması ile ekran paneli noktasında anlaşma imzaladı. Bu anlaşmaya göre ilk etapta LG firması, Apple Watch 2’nin plastik özellikli OLED ekran üretimi yapacak. Yapılan talebe LG nin yetişilememesi durumunda ise ek olarak Samsung’da devreye girecek ve bu iki dev şirket, Apple için ortak bir iş yapacak.
Apple Watch 1’in özel versiyonunda ekran için kullanılan safir malzemenin yeni watch’da kullanılıp kullanılmayacağı merak konusu, bu konuda bir bilgi yer almazken, Apple ve LG arasında imzalanan anlaşmalara bakıldığında Apple Watch 2’nin önümüzdeki sene yani 2016 da tanıtımının yapılacağı  düşünülüyor.

Bir önceki yazımız olan Vestel'in Android İşletim Sistemli 4K/UHD Akıllı Televizyonu Çıktı! başlıklı makalemizde manşet, Vestel ve Vestel 4K/UHD hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 1.462 views Okunma 14 Haz 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.