Asus HTC’yi Satın Alacak!

Bugüne dek bir çok firmanın ve şirketim HTC’yi satın alacağı yönünde düşüncesi olduğu şeklinde haberlerle iddia edilmişti; fakat bu haberlerim hiçbirinin doğruluk payı yoktu.

İlk kez Asus firması tarafından satın alma düşüncelerinin olduğunu yetkili ağızlar aracılığı ile kamuoyu ile paylaştı. “Asus Yönetim Kurulu Başkanı Johnny Shih”, yatırımcı ve maliyet toplantısında HTC firması için satış teklifi yapma noktasında henüz bir karara varamadıklarını belirtirken Başkan Yardımcısı David Chang ise şirket bünyesinde satın almak amaçlı toplantılar yaptıklarını; fakat şuanda herhangi bir karar çıkmasının  düşük ihtimal olduğunu belirtti.

Normal aşamada Asus satın alma tarzı işlemler yapmadan teknoloji pazarında doğal yollarla hızlı bir büyüme hedefliyor. Fakat  2011 yılında 33 milyar dolar gibi astronomik bir ücret olan HTC’nin şirket değerinin ise 2015 itibariyle 2 milyar dolar seviyesine dek inmiş olması dışarıdan bakıldığında satış amacıyla çok iyi bir fırsat teşkil ettiği tartışmasız doğru.

Küresel pazarda çok iyi bir kitle yakalayan Asus şimdilik pek satın alım işlemi yapacak gibi görünmüyor.
Fakat Asus milli duygularla hareket ettiğini düşünürsek HTC’nin yabancı devlere satılarak ülkesinin prestij kaybetmemesi arzusu ve ayrıca ABD’de HTC’nin konferansından yararlanma gibi planlar satın alım için çokta geçerli sebepler oluşturabilir.

Bir önceki yazımız olan Wifi ile şarj cihazı başlıklı makalemizde telefon şarj sorunu ve wifi ile şarj hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,, 1.546 views Okunma 13 Haz 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.