Vestel’in Android İşletim Sistemli 4K/UHD  Akıllı Televizyonu Çıktı!

Ülkemizin en önemli teknolojik cihaz üreticilerinden olan teknoloji devi Vestel’in beklenen android işletim sistemli, 4K ekranlı ve ayrıca kavisli olan Ultra HD televizyonu bugün itibari ile resmiyete kavuştu. Tanıtılan bu televizyon ile birlikte Vestel firması, 2014 yılında da teknoloji piyasasına sunduğu Vestel Venüs amiral gemisi ile android işletim sisteminin vazgeçilmez bir teknoloji ürünü olduğunu kabul etmekte.

Vestel’in bu yeni nesil akıllı televizyonu olan 4K/UltraHD televizyonu ile yeni bir teknoloji akımı başlatmayı hedefliyor gibi görünüyor. “Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan” tarafından yapılmış olan açıklamada, “Bu platform, ödüllü akıllı telefon ve tablet serilerinin ardından Vestel’in Android portföyündeki en yeni adımı. Vestel olarak bu ekosistemde televizyon çözümlerinin de sağlam bir yer edineceğine inanıyoruz. Android TV ile çalışan ürünlerimiz, içeriğe kolay ulaşmanın yanı sıra tüketicilere en keyifli TV izleme deneyimlerinden birini yaşatacak!” diyerek sözlerini devam ettirdi . Aynı zamanda bu açıklama ile bu konuya ne kadar önem verdiğinin de altını çizdi. Sayın Turan Erdoğan sözlerine şöyle devam etti, “Dünya üzerinden büyük bir hızla gelişen Android ekosistemi üzerinde halen 1 milyar cihaz aktif olarak çalışmakta. Sistem içerisinde TV çözümlerinin de önemli bir yer tutacağına inanıyoruz!” Diyerek açıklamaya noktayı koydu. 

Cihazınız İster televizyon olsun isterse telefon olsun bütün android işletim sistemli teknolojik cihazların en önemli faydalarından biriside, Android yazılımı destekleyen bütün uygulamaların ve oyunların kullanıcılarına sunulmasını çok iyi derecede kolaylaştırması olarak biliniyor. Vestel’de bu bilgiden yola çıkarak ürünlerinde kullanılan klavye, oyun konsolları, akıllı telefon ve tablet tarzı teknolojik cihazlarla hiçbir uyuşma sıkıntısı yaşanmadan kullanılabilmesi öngörecek izlenimi veriyor.

Bir önceki yazımız olan Gionee'den devrim niteliğinde telefon başlıklı makalemizde 120 megapiksel kamera, en iyi telefon kamerası ve Gionee hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,, 1.362 views Okunma 12 Haz 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.