İnternetten Para Kazanma Yolları

  Günümüzde internet yaygınlaştıkça, insanlar çoğu işlerini ve ihtiyaçlarını internet üzerinden gidermeye başladı. Bu durum da, internet üzerinden para kazanmanın önünü bilakis açmış oldu. İnsanların büyük çoğunluğu interneti genelde amacından uzak, vakit geçirme amaçlı kullansa da, bu fırsatı değerlendirip gelir elde eden insanlar da yok değil. Başka bir açıdan bakarsak normal şartlarda çalışmayı pek sevmeyen insanlar, kolay yoldan gelir elde edebilmek için bu yola başvuruyorlar. Peki internet üzerinden para kazanmanın yolları nelerdir, birazda bundan bahsedelim.

     İnternet üzerinden para kazanmak aklımızdan geçtiğinde, hemen arama motorundan internetten para kazan gibi şeyler yazarak aranmaya başlarız. Karşımıza çıkan ilk seçeneklerden biri, anket doldurmak olur genelde. Sokakta ya da bir alışveriş merkezinde hemen karşınıza çıkıveren o anket dolduran insanları artık fazla görmüyorsunuzdur büyük bir ihtimalle. Bunun nedeni gelişen teknoloji çağıdır. Artık bir çok firma ürettikleri ürünler hakkında, insanların fikirlerini öğrenmek için internet ortamında sundukları anketlerle bunu rahatlıkla öğrenebiliyorlar. Anket Firmalarına belli bir miktar para vererek yaptırdıkları bu işi, bu firmaların da internet ortamından para kazanmak isteyen insanlara verdiği fırsatla, birçok kişi bu sektörden aile bütçesine katkı niteliğinde gelir elde edebiliyor.

      Biraz daha araştırdığınızda bu sefer Satış Ortaklığı(Affiliate Marketing) gibi bir sektörle karşılaşabilirsiniz. Bu sektör de internet üzerinden para kazanmak için, uğraştırıcı ama bir o kadar da gelir elde etmenizi sağlayacak bir yöntemdir. Firmaların sattığı ürünleri, o firmayla anlaşarak siz de satıyorsunuz ve sattığınız ürün karşılığında komisyon ücreti alıyorsunuz. Mesela kendi sitenizi oluşturup, anlaştığınız ürünleri orada satabilir veya sosyal ortamlardan ürünleri insanlarla paylaşarak satma imkanı bulabilirsiniz. Bunun için bir internet siteniz veya blogunuz olmalı. Ayrıca ziyaretçi sayınız ne kadar yüksek olursa kazancınızda o kadar artacaktır.

      Bir başka yönteme bakacak olursak, o da hemen hemen hepimizin kullandığı facebook üzerinden para kazanma yöntemidir. Bunun ihtiyacınız olan, kendi ilgi alanınızı kapsayan, yapmaktan zevk aldığınız bir Facebook Sayfası açıp, takipçi sayınızı arttırmak olacaktır. Bu sayede sayfanızı takip eden geniş bir kitle elde edebilirsiniz. Sayfanız da reklam ve belli firmalarla anlaştığınız ürünlerin tanıtımını yapabilirsiniz. İnternet sayfalarında sürekli karşılaştığın ve büyük bir ihtimalle de sinir olduğun o reklamlardan tıklanma sayısına göre insanların para kazandığını biliyor muydun? Sende sayfana koyduğun bir reklam sayesinde, internet üzerinden belli bir miktar gelir elde edebilirsin.

   Bunlarla beraber hiç bir zahmet harcamadan reklam izleyerek internet üzerinden küçük paralar kazanmak mümkün. Bu reklam siteleri genellikle yabancı kökenli.Kendinize referans adaylar göstererek veya satın alarak gelirinizi yükseltmeniz mümkün. Herhangi bir ücret ödemeden kazanç sağlayacağınız gibi belirli paketlere ücret ödeyerek reklam başı aldığınız parayı ikiye katlama seçeneğiniz de bulunmakta. Herkese hayırlı kazançlar diliyorum..

Bir önceki yazımız olan Steve Jobs başlıklı makalemizde manşet, Steve Jobs ve steve jobs sözleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 1.401 views Okunma 12 Haz 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.