Spotify’nin 20 Milyon Ücretli Kullanıcısı Var!

WWCD 2015 konferansında Apple Music uygulamasının tanıtımının yapılmasından hemen sonra teknoloji pazarlarında tüm gözler  Spotify uygulamasına çevrildi, geliştiriciler pazardaki gücünü masaya serem son kullanıcı verilerini açıkladı. İşte detaylı sayılar ile güncel Spotify verileri haberimizde.

Müzik dünyası yeni şarkılar, müzikler ve remixler gibi türler ile hızla büyümesini sürdürürken, müzik dinleme ve saklama konusunda alışkanlıklar de değişiyor. Hala hatırlayanlarımız vardır bir zamanlar plaklar ile şarkılar dinlenirken, günümüzde ise çevrimiçi yani online müzik dinleme uygulamaları ve sundukları hizmetler ile binlerce hatta milyonlarca şarkıya çok küçük bir ücret tahsis ederek ulaşabiliyoruz.

Online müzik alanında çok önemli rekabetlerin ve savaşların yaşandığını da söylemek gerekiyor. Fakat bu noktada en büyük uygulamanın ise Spotify olduğu da tartışmasız bir gerçek. Bu sonucun bir destekleyicisi de bugün açıklanan rakamlar oldu, Spotify’ın başarısını bir kez daha kanıtlandı.

Spotify ücretli abone rakamları, 1 yıl içerisinde iki katına çıktı!

image

Amiral gemilerinden, televizyonlara hatta daha farklı birçok ortamda yer alan Spotify,  blogu üzerinde paylaşımı yapılan Mayıs ayı verilerine göre, 20 Milyon ücretli üyeye ulaşmış durumda. Geçen sene yani mayıs 2014 itibariyle 10 Milyon kadar ücretli abone sayısı varken, 1 yılda bu sayı iki katına ulaşmış durumda ve şuanda hızla artmaya da devam ediyor.

Spotify her 3 saniyede 1 abone kazanıyor!

Apple Music tanıtılmasıyla birlikte ne kadar Spotify’ın tahtını sarsacakmış gibi izlenim bıraksa da, onlarca platformda kullanılabilen Spotify uygulaması,kolay kolay yerini kimseye kaptırmayacağa benziyor. Yapılan paylaşımlarda verileri inceleyen araştırmacılar Spotify’nin 3 saniyede 1 aboneye ulaştığı söylemekte.  Sizler bu özel haberimizi okurken bile tahmini 50 abone daha kazandı.

Ayrıca Spotify, 20 Milyon üyeye teşekkür etmek amacı ile birçok şarkı ve albümü ücretsiz yaptı.

Bir önceki yazımız olan iPhone 6S'in Çıkacağı Tarih Sızdı! başlıklı makalemizde iphone, iphone 6s ve iphone 6s ne zaman çıkacak hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, 1.370 views Okunma 11 Haz 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.