Kişisel verileriniz her şeyden önemlidir. Gerçek hayattaki bilgilerimizi internette birer veriye dönüştürerek Global şirketlerin kullanımlarına sunuyoruz. Yanlış duymadınız! Tahmin edemeyeceğiniz şirketler sizlerin verilerine hakim. Hangi verilerimiz? Bu güne kadar hep veri diyorlar fakat bu veriler hangi veriler? Sizlerin şehriniz de gittiğiniz dükkanlar, ,alış veriş mağazaları, bankalar ve daha sayamayacağım birçok konumunuz depolanıyor ve daha sayamayacağımız birçok verileriniz depolanmaktadır. Bunların bazıları Facebook aracılığı ile bazıları ise telefonunuzun GPS özelliği ile depolanmaktadır. Facebook hesabını silmek isteyenler için ise bu işlem oldukça arka planlara atılarak ulaşımı zor bir hale getirilmektedir. Sizlere bunu kolaylaştıralım.

Facebook Hesabının Silinme İşlemi

Facebook hesabımı nasıl silerim? diyorsanız eğer Facebook hesabınızı silmek için “Hesabımı Sil” hesabimi sil bağlantısına tıklayın ve karşınıza çıkan ekran da “Hesabımı Sil” butonuna tıklayarak Facebook hesabınızı silebilirsiniz. Butona tıkladıktan sonra ise şifrenizi tekrar giriyor ve güvenlik kodunu kutucuğa girerek onayla diyorsunuz. Artık hesabınız tamamen devre dışı. Sizlere bu işlemi 14 gün içerisinde geri alabileceğinizi hatırlatan bir bilgi vererek tekrar giriş yapmanız dahilin de bu işlemi geri alabilirsiniz diyor.

Google Hesabımızı Tamamen Siliyoruz!

Google şirketi de hepinizin bildiği üzere sizlerin verilerini depolayan çeşitli anahtar kelimelerinizi saklayan ve sizlerin bir profilini oluşturan şirketler arasındadır. Bu yüzden Google hesabınızı silmeniz de oldukça önem teşkil etmektedir. Google hesabımı nasıl silerim? diyorsanız eğer  Gmail sayfasınıza ulaşın ve “Hesap yönetimi“ altında “ Hesabı kapat, tüm hizmetleri ve bununla ilgili bilgileri sil” bağlantısını tıklayın bu işlemden sonra bütün seçenekleri seçmelisiniz. Şifrenizi girin ve “Google hesabımı sil” butonuna tıklayın. Bu işlemden sonra Google hesabınız silinmiştir. Silinen Google hesabımı geri getirebilir miyim? Silinen hesabınızı geri almanız imkansızdır.

Bir önceki yazımız olan Samsung S-Pen İçin Patent Başvurusu Yapıyor başlıklı makalemizde Samsung S-Pen hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,, 1.091 views Okunma 10 Haz 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.