Samsung teknoloji şirketi, Galaxy Note amiral gemilerinde kullanmış olduğu S-Pen kalemi Samsung’un tasarlayıp geliştirmiş olduğu teknolojik cihazları arasında en çok dikkat çekeni. Akıllı cihaz üreticisi Samsung  devam eden çalışmalarda ise S-Pen kalemini dahada ileri seviyeye taşımak amacıyla tasarım düzenlemelerine başlamış durumda. Panently Mobile firmasına yeni üretilen S-Pen kaleminin patentini almak amacıyla başvuru yapan Samsung teknoloji şirketi eğerki S-Pen kaleminin patentini alacak olursa kullanıcıların karşısına şu ana kadar mevcut olan kalemlerden  farklı ve çok işlevsel bir dokunmatik kalem olarak çıkacak
Samsung teknoloji şirketinin tasarlayıp geliştirmiş olduğu yeni sistem büyük bir ihtimalle Galaxy Note 6 ile birlikte gelecek ve kullanıcılara telefon ile birlikte gelen S-Pen kalemini kullanıcıların kullanması için tek yapması gereken telefona sesli komut vererek S-Pen’in kalem yuvasından çıkmasını sağlayan mıknatıslı bir sistem geliştireceklerinin bilgisini verdi bu haber teknoloji platformunda devrim niteliğinde olacak gibi. Eğer bu patenti alabilirse samsung teknoloji şirketi akıllı telefon ve tablet pazarındaki gücünü dahada arttırması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Hızlı şarj projesine 100 bin lira devlet dsteği başlıklı makalemizde 100 bin lira devlet desteği, dumlupınar üniversitesi hızlı şarj ve hızlı şarj projesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: 1.112 views Okunma 09 Haz 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.