İOS 9’un Cıkış Tarihi ve En Çarpıcı Özelliği

image

Apple şirketi nihayet İOS 9’u tanıttı, İOS 9 hakkınndaki tüm yeni özellikler ve çıkış tarihi!
Apple’ın iOS 9’u tanıtmasıyla , Yeni işletim sisteminin yeni özellikleri ne? iOS 9 Apple nin hangi cihazlarına sunulacak? Ne zaman dağıtımı yapılacak? gibi soru isaretleri varsa kafanızda haberimizi okumalısınız.

Apple şirketinin her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği WWDC 2015 konferansı  dün akşam saat 20:00 sularında yapıldı. Apple mobil işletim sistemlerinin son sürümü olan İOS 9’u bu etkinlikte resmi olarak tanıttı. Bu yeni sürümde çok yenilik bekleyenlerin aksine fazla yeni özellikler bulunmuyor. Apple bu sürümde fazla yenilik yapmasada cihazların hızını, optimizasyonunu ve teknik kalitesini ön plana çıkartmış.

Apple şimdilik sadece geliştiricilerin kullanımı icin hazırladıgı iOS 9’un beta sürümünü, Tüm kullanıcılara Temmuz ayının ilk haftasında dağıtmaya başlayacak. Temmuz Ağustos ve Eylül aylarında 3 farklı beta sürümü çıkacak bu 3 sürümünde birbirine bağımlı olacağı bekleniyor. Kullanıcıların iOS 9’un tam sürümüne geçmeleri icin eylül ayına kadar beklemeleri gerekiyor. Eylül ayında yeni iPhone modellerinin satışa sunulmasıyla İOS 9 da faaliyete geçmesi bekleniyor.

iOS 9 ile gelen yeni özelliklerin en dikkat çekicisi; Bölünmüş Ekran

image

Bölünmüş ekran tasarımı ve aynı anda birden fazla görev
Samsung sirketinin genellikle phablet telefon cihazlarında kullandığı bölünmüş ekran yani tek ekranda 2 farklı görev özelliği iOS 9 ve iPad 2 Air  cihazlarında da kullanılabilecek.

Yazar: Cihat KALE

Bir önceki yazımız olan Çağımızın olmazsa olmazı Whatsapp başlıklı makalemizde manşet ve whatsapp hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,, 1.533 views Okunma 09 Haz 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.