Bir ara en iyi telefon firmalarından biri olan Blackbery ile alakalı söylentiler hala devam ediyor. Her ne kadar pek çok yerde farklı şekilde söylentiler yapılsa da Xiamoi’ nin Blackberry yi alma gibi bir planı gözükmüyor. Geçen aylarda bir çok kez konuşulan yeri geldiğinde ise tartışmalara sebep olan bu tarz söylentilere inanmamakta fayda var.

Bu söylenti ile alakalı birçok kez Blackberry yönetimine mail atıldı bugün ise yapılan açıklama sonrasında böyle bir şey olmadığını bunun sadece bir söylenti olduğunu belirtti.

PEKİ, BU SÖYLENTİ NEREDEN ÇIKTI?

Xiamoi’ nin Blackberry şirketini alacağına dair söylentiler yayılmaya başladı. Bu söylenti milleti derinden şaşırttı ve şirketten kesin bir cevap beklediler bu şaşkınlık sonrasında beklenen cevap geç gelmedi Blackberry yönetiminin yapmış olduğu resmi açıklama da bunun doğruluğunu kabul etmedi.

Peki bu söylenti nasıl çıkmıştı diye sorular ortaya çıkmaya başladı Xiamo şirketinin onursal başkanı, Bin Lin geçenlerde şahsi Weibo hesabında yapmış olduğu açıklama da “Xiamo, Blackberry şirketini satın alıyor gibi mesajları lütfen yaymayalım” demişti. Bunun üzerine bazı kişiler yanlış anlayarak bunu ilerde alacaklarını zan etmişler.

Bir önceki yazımız olan Steteskop Cihazının Tarihi başlıklı makalemizde Steteskop cihazı proje ödevi ve steteskop cihazının tarihi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, 1.076 views Okunma 08 Haz 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.