Dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook’ un uygulaması olan Messenger, yaptığı güncelleme sonrasında önemli değişiklikler yaptı. Milyonlarca kişinin kullanmış olduğu Messenger uygulamasında yapmış olduğu değişiklikler hakkında bugün Facebook yönetiminden kesin bir cevap geldi.

Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook, yapmış olduğu açıklama da Facebook sitesine bağlı olan Messenger uygulamasında her mesajda konum bilgisi ekleme zorunluluğunu kaldırdı ve kullanıcılarını sevindirdi. Siz farkında olmasanız bile bazen konum bilginiz konuşmuş olduğunuz kişiye gidiyordu bu durumu fark eden kullanıcılar ise hemen Facebook yönetimine bu şikâyetini bildirdi ardından Yönetim ise düzelteceklerini söyleyerek konuyu kapattı.

Bugün ise gelen güncelleme sonrasında düzeltmiş olduklarını söylediler. Bu güncelleme sonrasında artık istediğiniz zaman sizin kontrolünüz altında konum bilginizi paylaşabileceksiniz. Messenger uygulamasının en son yapmış olduğu güncelleme sonrasında otomatik olarak paylaşılan konum bilgisi hizmeti artık kullanıcının isteğine göre hareket edecek diyen Facebook yönetimi milyonlarca kullanıcıyı sevindirdi.

Aslında bakarsak konum özelliğini kapatma özelliği bundan önceki sürümlerde yer alıyordu. Ancak FB yönetimi yapmış olduğu güncelleme sonrasında bunu zorunlu olarak kıldı ve kullanıcılar tarafından uygun görülmedi. Bu yüzden son güncelleme ile birlikte bu özelliği de tekrardan isteğe bağlı bir şekilde ayarladılar.

Bir önceki yazımız olan Çağın En Tehlikeli Virüsü Cryptolocker! başlıklı makalemizde Cryptolocker, Cryptolocker Taklit Virüsleri Nasıl Silinir? ve Cryptolocker virüsü nasıl bulaşıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: 1.157 views Okunma 07 Haz 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.