Dünyanın en iyi anti – virüs şirketlerinden biri olan AVG Technologies günümüzde kullanmış olduğumuz akıllı telefonlarda kötü etki yaratan uygulamaları sıraladı. Bu analiz üzerine bir çok uygulama paylaşan Anti – virüs şirketi bu uygulamalar olduğu sürece telefonda olacak bazı hatalarıda söyledi.

Bu uygulamaların olması ile gizlilik ihlalleri, telefonda donma, kasıntı gibi hataların olması, pilin hemen bitmesi, belleği işgal etmek, yoğun veri bağlantısı harcayan birçok uygulama bulunmaktadır. 1 milyon Android tabanlı akıllı telefonlar üzerine yapmış olduğu analizler üzerine bazı sonuçlar elde eldi bu sonuçlar üzerinde telefonda sorun yaratacak birçok uygulamanın da adını verdi. Bu uygulamaların başında ise popüler müzik dinleme uygulaması Spotify’ de yer almaktadır.

Telefonunuz performansını düşüren Spotify uygulaması AVG’ nin analiz listesinde ilk sırayı yer almaktadır. Programın açılmasından sonra telefonda donmalar meydana geliyor ve büyük bir kasıntı başlıyor. İlginç bir tarafı ise kullanıcı uygulamayı kapattıktan sonra dahi arka planda çalışmaya devam ediyor. Bu uygulama ile birlikte Facebook uygulaması da aynı şekilde kapatılması halinde bile arka planda çalışmaya devam ediyor.

Bir süre sonra ise cihazda inanılmaz derece de performans kaybı meydana geliyor. Data kullanımlarında ise Tumblr uygulaması ilk sırada yer alırken bu uygulama ile birlikte BBC News, Netfilx, Snapchat de sorun yaratmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Windows 10 yayınlanma tarihi açıklandı başlıklı makalemizde manşet, windows 10 ve Windows 10 yayınlanma tarihi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: 1.013 views Okunma 07 Haz 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.