Bilim ve teknolojinin gelişimi ile internet yaşamımızın bir parçası haline geldi. İnterneti bir eğlence aracı olarak görenlerin sayısı da az değil. Ne var ki şans eseri de olsa internetten bir anda milyon dolarlar kapanların sayısı da az değil. İnternet zenginleri başlıklı makalemizde sizlere 26 yaşında 65 milyon dolar para kazanmayı başaran bir girişimciden bahsetmek istiyorum.

Kahramanımızın adı Jack Cator… Bu kahramanımız daha 16 yaşında iken okul internet ağını kırmayı ve müzik-oyun indirmeyi başarmış… Daha sonra kendi evinde sanal ağ VPN kurarak bu ağa özel bir isim ( arkamı koru) vererek bu komik isimle kurduğu sanal ağı için bir de şirket açmış. Sonra da tüm forumlarda kendi ağını tanıtmaya başlamış.

Kahramanımızı fark eden AVG firması şirketi satın alarak Jack Cator’u da şirketin başına müdür olarak atamış. Hayat bu kadar kolay ve eğlenceli Jack Cator için…

Sanal özel ağ olarak tanımlanan VPN özel ağlara başka bir noktadan erişim sağlamanıza yarıyor. Söz gelimi bir şirket sahibi iseniz ve şirketiniz dışarıya kapalı bir internet ağı ile ( banka vs..) işliyorsa ve siz bu ağa dışarıdan bağlanmak isterseniz doğru şifre ve kullanıcı adıyla ağa dahil olabiliyorsunuz. Verilerini saklı tutan tüm şirketler sanal ağ VPN kullanıyor. Örneğin tüm kurum ve kuruluşların ağları dışarıdan erişime kapalıdır. Söz gelimi bir sağlık kuruluşunun ağlarına giriş izniniz yoksa o ağa dışarıdan bağlanamazsınız. Son derece güvenli olan Sanal ağlar iki türlüdür. Uzaktan erişim ağları ve siteler arası erişim ağları olarak iki kısma ayrılırlar. Gönderilen verilerin şifrelendiği sanal ağlarda tüm işlemler korunmaktadır.

İnternet zenginleri sadece VPN ağ kurucu ve geliştiricileri değil… Marketing işi ile uğraşan yüzbinlerce insan biraz da şans faktörünün yardımı ile hesaplarında sayamayacakları kadar bol sıfırlı dolar işaretli meblağlar görmeyi başarmışlardır. Real dünyada hayalinizde bile göremeyeceğiniz paraların döndüğü internet ortamında iyi bir araştırıcı olursanız sanal ortamda uçuşan gerçek dolarların yağmurlarından istifade edebilmeniz işten bile değildir.  Bunun için orijinal bir fikir üretmeniz yeterli… Daha sonra da orijinal fikrinizi internet ortamına yaymanız gerekecektir. Biraz da şans yardım ederse gelsin milyon dolarlar…

Bir önceki yazımız olan Snapchat başlıklı makalemizde Snapchat nasıl kullanılır ve Snapchat nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: 1.168 views Okunma 06 Haz 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.