Oyunda esas amaç kelimeleri sırasıyla bulmak üzerine. Oyunu ilk açtığımızda sol üst köşede yer alan ayarları tıkladıktan sonra karşımıza ses ayarı, dil ayarı çıkıyor. buradan oynayış biçimimizi özelleştirdikten sonra; ‘Nasıl oynanır?’ı tıklayarak uygulamanın bize açık, sade ve görselli anlatış biçiminden faydalanabiliyoruz. Burayı tıkladığımızı varsayalım:

-Gizli kelimeleri bul: Bulduğun kelimeleri belirtmek için parmağını sola, sağa, yukarı veya çapraz olarak harflerin üzerinde kaydır.

-Doğru kelimeleri bul: Her bir kareye özel bir veya daha fazla kelimeyi bul. Kelimelrein uzunluğunu anlamak için karelerin altındaki boşlukları kullan.

-Yanlış sıralama: Sıralama önemlidir. Eğer takılırsan kelimeleri farklı kareler veya farklı sıralama ile oluşturmaya baştan başla.

-Bir ipucuna mı ihtiyacın var?: Oyun hızlı bir şekilde zorlaşır ve ipuçları oldukça faydalı olmaya başlar.

Sudoku nasıl 9×9 alandan olşuyorsa, bu oyunumuzda da zorluk düzeyine göre 2×2, 3×3, 4×4 şeklinde alanlarımız var. Oyunumuzdaki seviyelerin de adlandırılması biraz mizahi olmuş: Oyuncak ayı, Bebek, Kum kutusu, Okul çocuğu, Zombi, Kovboy, Patenci, Yeti, Düşük bel, Hayalet, Pehlivan, Tobot, Şövalye seviyelerin adlarını oluşturuyor. Şimdiden sizlere keyifli oyunlar…

Oyunu İndrimek için Word Academy

Bir önceki yazımız olan Enemy Front başlıklı makalemizde Enemy Front ve manşet hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: 1.576 views Okunma 03 Haz 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.