HTC One M9, ilk tanıtıldığından bu güne dek amiral gemilerinin en iddialılarından biriydi. Kullanıcılar M9’da ilk olarak en küçük uygulamada dahi cihazın aşırı ısınması sorunu ile karşılaştılar, bu sorunun ardından ise Snapdragon 810’dan ve bazı yazılımsal nedenlerden dolayı kaynaklanan aşırı batarya kullanımıyla karşı karşıya kaldılar.

Telefonun satışa sunulduğu ilk günden kısa bir süre sonra aldığı  güncelleme ile cihazın aşırı ısınma sorununda azda olsa iyileştirme yapan HTC, çok çabuk biten batarya  konusunda ise henüz bir çözüm daha bulamamıştı. Bugünden itibaren ise @LlabTooFeR isimli sızıntı kaynağından HTC’nin bu sorunu çözecek güncellemesinin geldiği söylenmekte.
1.40 versiyonuna  sahip bu güncelleme sonrası batarya konusunda daha başarılı bir batarya  kullanımına sahip olacak olan HTC One M9 kullanıcılarını sevindirecek olan güncellemesi ile sevenlerine ve kullanıcılarına derin bir nefes aldıracak.

OTA olarak yayınlanacak olan bu güncelleme için One M9 kullanıcılarının kontrol etmesinde fayda var, nedeni ise her an bu güncellemenin dağıtılabileceğinden dolayı.

M9 kullanıcıları güncellemeyi aldıktan sonra akıllı telefonunuzun  batarya süresi konusundaki deneyimlerinizi ve gözlemlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Samsung’dan Müjde Galaxy S6 Mini Geliyor başlıklı makalemizde Galaxy S6 Mini, manşet ve samsung galaxy s6 mini hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, 1.308 views Okunma 02 Haz 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.