Geçtiğimiz günlerde Ortaya atılan Samsung Markasının Akıllı telefonlarda dinleme yaptığı iddiasına Samsung’dan Yanıt Geldi

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyaya düşen bir video Samsung yetkililerini açıklama yaptırmak zorunda bıraktı. Sosyal medyaya düşen videoda Samsung ürünlerinde batarya altında bir aparat olduğu ve bu aparat aracılığı ile Samsung markasının izinsiz dinleme yaptığı iddia edildi. Bu iddialar her ne kadar iddia olarak kalsa da Samsung kullanıcılarının aklında şüphe bırakmaya fazlasıyla yetti. Sosyal medyada bu iddiaların çok fazla artması üzerine Samsung yetkilileri açıklama yapmak zorunda kaldı. Samsung yetkilileri bu iddiaların kesinlikle asılsız olduğunu söyleyerek şu açıklamaları yaptı.

Bilgilendirme

Sosyal medyada bir kullanıcımızın paylaştığı videoda görülen, Samsung mobil cihazın pilinin üzerinden sökülen parça ‘’NFC Anteni’dir. NFC yakın alan iletişimi için kullanılan bir haberleşme teknolojisidir. Tüm dünyada giderek yaygınlaşan NFC teknolojisinin hiç bir şekilde takip veya dinleme benzeri bir amaçla kullanılması mümkün değildir.

Samsung firma yetkililerinin yaptığı bu açıklamanın devamında ise asılsız iddialara uyarak NFC antenini sökmek NFC ile ilgili fonksiyonların çalışmamasını sağlayacak ve telefonun arka kısmında kullanıcının bir işlem yapması durumunda telefon garanti kapsamından çıkacağını duyurdu.

Bir önceki yazımız olan iPhone 6S'in Kamera Özellikleri Hakkında Tüm Bilgiler başlıklı makalemizde apple, iphone ve iphone 6s hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, 1.083 views Okunma 27 May 2015

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.